Hatay Valiliği Sosyal Medyada Yayılan Görüntüler Hakkında Açıklama Yayınladı

6
29
son dakika
son dakika

Hatay Valiliği Sosyal Medyada Yayılan Görüntüler Hakkında yayınladığı açıklamada:

Kırıkhan ilçemizde ikamet eden Suriyeli bir gencin sosyal medya hesabından yayınladığı videoyla, trafik polisinin babasına ve kendisine haksız yere ceza kesip hakaret ettiğini ve dövdüğünü iddia etmiştir.

İlimiz Kırıkhan ilçesinde 22.07.2020 Çarşamba günü sabah saatlerinde Suriye uyruklu Hasan Cedan (41) ve oğlu Heysem Cedan (15) kasksız bir şekilde motosikletleri ile emniyet uygulama noktasında durdurulmuştur. Yapılan kontrollerde Hasan Cedan’ın ehliyetinin olmadığından ayrıca aracın vergi ve sigorta işlemlerinin yapılmadığından kendilerine 2.600 TL ceza kesilerek motorun bağlanacağı ve yediemine teslim edileceği bildirilmiştir.

Uygulanan cezaya öfkelenen baba Hasan Cedan telefonunu yere fırlatmış, oğlu Heysem Cedan ise görevi başındaki polislere hakaret ederek karşı koymaya çalışmıştır.

Olay ile ilgili sosyal medyada Heysem Abo Hasan kullanıcı ismiyle olayları çarpıtarak kamuoyuna yanlış aksettirerek “Suriyeli oldukları” için kendilerine kötü muamele uygulandığı iddiasını içeren video yayınlayarak algı oluşturmaya çalışılmıştır.

Yapılan araştırma sonucu iddia edildiği gibi şahıslarla ilgili İncelenen kamera kayıtları, kendi ifadeleri ve doktor raporlarında, sosyal medyada yayılan videodaki iddialarının asılsız olduğu ortaya çıkmıştır.

Ayrıca bindikleri motosikletin plakasız ve ehliyetlerinin olmadığını cezanın da bunun üzerine yazıldığını beyan etmişler. Aynı gün orda ki yol kontrolünde 70 araca ceza yazılmıştır.denildi.

6 YORUMLAR

  1. Mazlumları, ülkelerine karşı eylemlerinden dolayı yargılamadan evimizde ülkemizde kucak açtık, çoğu şehirde oluşturdukları gettolara korkudan girememize ragmen. Örnek:izmir kahramanlar, konak.

  2. besle kargayı oysun gözünü kendi memleketine hainlik yapan Türküyeye ne yapmaz menmun degillerse gitsinler suriyeye

  3. Eğer kendilerine Suriyeli oldukları için ceza yazılmasına gerek yok onlara en büyük ceza Suriye’ye tekrar göndermek. Artık bu ajitasyonuda ekleyelim literatüre (biz Suriyeli oldigumuz için ) siz Suriyeli olduğunuz için size kucak açıldı unutmayın .

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

twenty + 4 =