MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı’dan İSDEMİR’e Çağrı

1
25
lütfi kaşıkçı 2
lütfi kaşıkçı 2

MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı TBMM’de yapmış olduğu konuşma ile bölgenin en büyük Entegre Demir ve Çelik Fabrikası olan İSDEMİR’i işe alımlarda izlediği politika nedeniyle eleştirerek İSDEMİR’in üzerine kurulu olduğu İskenderun’un başta Karayılan, Azganlık, Sarıseki, Denizciler ve Bekbele mahallelerinde oturan gençler başta olmak üzere Hatay’ın tüm gençlerine pozitif ayırımcılık yapmasını istedi.

Kaşıkçı ; Fabrika’nın her türlü çevresel problemlerinden ilk etkilenen, fabrika bacalarından çıkan dumanı ilk soluyan çevre sakinleri başta olmak üzere Hataylı gençlere öncelik verilmesini isteyen KAŞIKÇI, vatandaşların İSDEMİR’i sevdiklerini ve böyle bir beklenti içinde olduklarını aktardı.

NASA’ya mı ALINIYOR ?

İSDEMİR’in istihdam politikalarında uyguladığı kriterlere yönelik eleştirilerine devam eden MHP Hatay Milletvekili Lütfi KAŞIKÇI, ‘’ İnsan işe alımlarda istenilen kriterlere bakınca NASA’ya mı alım yapılıyor ? diye düşünmeden edemiyor ‘’ dedi. Özellikle Mühendis alımlarında İSDEMİR’in ODTÜ ve İTÜ mezunu olmak şartı aradığını ve TOFEL puanı istediğini kaydeden KAŞIKÇI, ‘’ Hemen yanı başında 12 farklı bölüm ile hizmet veren İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) varken İSDEMİR’in bu tavrını anlamakta zorlanıyoruz’’ ifadelerini kullandı.

MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı’dan İSDEMİR’e Çağrı

1 YORUM

  1. Allahına kurban vekilim aynen haklısınız saçma sapan kriter arayıp duruyorlar gençler benim gibi işsiz yaptıkları kayda değer şeyler değil sizin gibi duyarlı insanlarımız çoğaldığı sürece İnşallah Türkiyede işsiz sayısı özellikle bölgemizde İnşallah azalacaktır saygılar sunarım Allaha emanet olun Allah sizin gibi insanları başımızdan eksik etmesin Dörtyoldan selam olsun

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

four × two =