İskenderun Belediyesi Gezici Kütüphane Aracı Hizmet Vermeye Başlıyor

0
44
iskenderunhaber 3
iskenderunhaber 3

İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı,” gezici kütüphane aracımız hizmet vermeye başlıyor” dedi.

Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, yaptığı açıklamada 02 Temmuz Perşembe günü saat:14.00’da Bekbele Mahallesi Muhtarlığı önünde gezici kütüphanenin açılışının gerçekleştirileceğini belirtti.

Amaçlarının toplumun okuma alışkanlığını geliştirmek ve okumayı teşvik etmek olduğunu belirten Başkan Fatih Tosyalı, ”Amacımız; kırsal kesimde yaşayan tüm çocuk ve yetişkinlerimize kitap okuma alışkanlığını kazandırmaktır. Kitap envarterimizde;10.200 adet kitap mevcut olup kitaplar Dünya ve Türk klasiklerinden oluşmaktadır. Çocuk dâhil tüm okuryazarların okuyabileceği eserler mevcuttur” dedi.

Belediye envanterinde bulunan bir eski tip halk otobüsünü gezici kütüphaneye çevirdiklerini ifade eden Başkan Fatih Tosyalı,” Gezici kütüphane aracımızın çalışma sistemi; çalışma gün ve programında belirtilen noktalarda ödünç olarak kitap alma ve kitabın okunduktan sonra ödünç alınan noktadan teslimi yapılacaktır. Tüm kitaplar kaşeli ve seri numarası ile teslim edilecektir. Gezici kütüphanemizde ayrıca 4-6 yaş çocuklarımız için 7750 adet boyama kitabı ve boyama kalemi seti hediye olarak dağıtılacaktır. Gezici kütüphanemizin açılışına tüm halkımız davetlidir ” şeklinde konuştu.

İskenderun Belediyesi Gezici Kütüphane Aracı Hizmet Vermeye Başlıyor İskenderun Belediyesi Gezici Kütüphane Aracı Hizmet Vermeye Başlıyor İskenderun Belediyesi Gezici Kütüphane Aracı Hizmet Vermeye Başlıyor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

11 − three =