Başkan Güven, “İmkânlar Bazen Bizi Zorluyor”

1
18
arsuz 2 1
arsuz 2 1

Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven, Karaağaç Mahallesinde devam eden asfalt çalışmalarını yerinde inceledi.
Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven, Başkan Yardımcısı Sami Üstün, Meclis Üyeleri ve Birim Müdürleri ile birlikte, Karaağaç Mahallesinde altyapı çalışmalarının bittiği yerlerde gerçekleştirilen asfalt çalışmalarını yerince inceledi. 5 yıllık süreç içerisinde Arsuz’un sorunlarının büyük bir bölümünü çözmeyi hedeflediklerini belirten Başkan Güven, “ Karaağaç ve Nardüzü bölgesinde yapılan altyapıdan dolayı, sokaklarımızın ve caddelerimizin büyük bir bölümü kazılmıştır. Bu mahalleler uzun süredir toz toprak içinde kalıyordu. Haklı olarakta mahalle sakinlerinden şikâyetler geliyordu. Altyapı çok önemlidir. Altyapı yapıldığında bu tip sorunlar çıkmaktadır. Belediyelerin özellikle son dönemlerdeki gelirleri bellidir. Bu nedenle biz fırsat buldukça, imkânlarımızı zorlayarak, krediler kullanarak bu yolları en iyi şekilde yapmaya çalışacağız. Bir bölümü asfalt olurken bir bölümü de parke olacak. Parke çalışmaları da 26’sından sonra iki üç koldan başlayacak. Bu sorunu çözmeye çalışacağız. Seçim çalışmalarında söylediğim gibi; var olan imkânları en iyi şekilde kullanma sözü veriyorum. Onun dışında herhangi bir söz vermedim. Hala da sözümde duruyorum. Halkımıza ne söylediysek, aynı şekilde devam edecek. Ama imkânlar bazen bizi zorluyor. Fakat bu beş yıl içerisinde sorunların büyük bir bölümünü çözeceğiz. Çözmek adına da kararlıyız. Halkımıza hiçbir şekilde yalan söylemeyeceğiz, söylemedikte. İmkânlarımızın ölçüsünde işlerimize devam edeceğiz,” dedi.

Başkan Güven, “İmkânlar Bazen Bizi Zorluyor” Başkan Güven, “İmkânlar Bazen Bizi Zorluyor”

1 YORUM

  1. Maalesef doğru dürüst bir planlama yok!
    Asfaltlanan yerler 6 ay içinde gene delik deşik! Bu ne biçim bir israf bu ne biçim bir sorumsuzluk, bu ne biçim bir planlama.
    Maalesef belediyecilik konusunda Hatay Büyük Şehir Belediyesi, İskenderun Belediyesi ve Arsuz Belediyesi çok yetersiz. Vatandaşların parası kalitesiz işlerle çarçur ediliyor. Ortak planlama yok, işbirliği yok! Bir elin yaptığını diğer el bilmiyor! Yazık!
    Sizleri kınıyorum!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

four × 2 =