Arsuz’a Kedi Bakım ve Koruma İstasyonu Kuruldu

Hatay Büyükşehir Belediyesi Hatay’ın Arsuz ilçesine “Kedi Bakım ve Koruma İstasyonu” kurdu.

Sokak kedilerinin bakım, beslenme ihtiyaçlarını karşılamak ve doğum sonrası süreçte anne kedi ve yavrularının sağlığını korumak amacıyla oluşturulan istasyon Arsuz Uluçınar Mahallesi’nde Lara Parkı’nda hizmete girdi.

Sokak kedilerinin yeme, içme, barınma gibi temel ihtiyaçlarının HBB yetkilileri tarafından karşılandığı istasyonla ilgili görüş bildiren Anadolu Hayvan Hakları Konfederasyonu Arsuz temsilcisi Serap Çağrı, Başkan Savaş’a duyarlılığından dolayı teşekkür etti.

Arsuz Belediyesi veteriner hekimleri Şerif Akçalı ile Melis Parlar istasyonla ilgili çalışmalarını düzenli şekilde gerçekleştirdiklerini belirterek “ HBB ile yaptığımız ortak protokol gereği kedi bakım istasyonunda gerekli düzenlemeleri yapıyoruz. Hayvanlara su ve mamaları düzenli olarak ulaştırıyoruz. Bu hizmetin bölgemizdeki hayvanseverler tarafından büyük takdir görmesi bizleri sevindirdi” şeklinde konuştu.

Arsuz’a Kedi Bakım ve Koruma İstasyonu Kuruldu Arsuz’a Kedi Bakım ve Koruma İstasyonu Kuruldu Arsuz’a Kedi Bakım ve Koruma İstasyonu Kuruldu

Önceki İçerikCİLTTEKİ AŞIRI KURULUĞA DİKKAT !
Sonraki İçerikMENİSKÜS YARALANMALARINA DİKKAT
Avatar photo
iskenderun haber genel içerik editörüdür. Haber ihbarlarınız veya ilanlarınız için üst menüden bize ulaşın sekmesini kullanın.