Amacın Ne ‘ENVİTEC’

2
40
Envitec’ 4
Envitec’ 4

Belen Belediye Başkanı İbrahim Gül sosyal medya hesabından ‘Envitec’ firmasının yaptıklarını yayınladı:

İlimizde bir çok ilçenin çöp toplama, sokak temizliği ve ayrıştırma işlerini yapan ve standartların üzerinde fiyatlarla,birçok usulsüzlükleri ile vatandaşın diline düşmüş olan yabancı sermayenin sahibi oldulu ‘Envitec’ firması yine alçakça bir kararın altına imza attı.

Kaçak elektrik kullanan ve bu sebeple ceza alarak hırsızlığı tescilli olan ‘Envitec’ firması üç arkadaşımızı haklı bir gerekçeleri olmamasına rağmen, kapı önüne koydu.

Yasa tanımaz, usül bilmez, iftira ve komplo uzmanı Envitec yöneticileri bugün üç personelini işten çıkardı.

Kaçak elektrik kullanan ve bu sebeple ceza alarak hırsızlığı tescilli olan ‘Envitec’ firması, yeni bir haksızlık daha yaptı.

Geride bıraktığımız günlerde Cumhuriyet Savcılığı ‘Envitec’ firması hakkında soruşturma başlatmıştı. Bu soruşturma kapsamında şirketin çalışanlarının ifadesine başvurulmuş ve şirketin çavuşlarının ifadeleri alınmıştı.
Verdikleri ifadelerinde kamuoyununda şahit olduğu bir çok gerçek dışında suç teşkil edecek hiç bir ifadesi olmayan bu arkadaşlarımız bugün şirketin Lübnanlı patronu ve idarecilerinin keyfi kararı ile kapı önüne konulmuştur.

Koronavirüs ile mücadele süresince işçi çıkarmaların yasak olduğu bir dönemde, Cumhurbaşkanımızın bu süreçte kimse işinden çıkarılmayacaktır, yönündeki açıklamaları ve hükümetimizin kararları ortadayken bu rezil kararı verenleri lanetle kınıyorum.

Envitec firması yıllardır temizlemek ile sorumlu olduğu sokaklarımızı gerçek anlamda temizleyememiştir. Söz verdiği yatırımları gerçekleştirememiştir. Tonajları arttıracak bir çok hileyi yaparak trilyonlarca haksız kazanç elde etmiştir. Bununla da yetinmeyen şirket yetkilileri kendi işçilerine mobbing uygulayarak, tehditler ederek çalışanlarının psikolojisini bozmuş, komplolar üreterek tazminatsız işten atmalara başvurmuştur.

Envitec firmasının hadsiz idarecilerine haddini bildirecek makamları göreve davet ediyorum.

Yapılan haksız uygulamaya dur demek için tüm seçilmişlerin ve yetkili makamların bu adaletsizliğe izin vermeyeceğine inanıyorum.

Savcılık makamının talebi ile ifade veren ve yalnızca gerçekleri söyleyen 3 işçi kardeşimizin haklarını savunmak adına elimizden geleni yapacağız.

Aşağıdaki fotoğraflar Envitec firmasının hırsızlık vesikasıdır. Bu hırsızlıkları yapan bu şirket hesabını vermelidir.

Hiç bir haklı gerekçesi yok iken üç işçisini bir çırpıda ekmeğinden eden şirket sahibi ve idarecilerine de şunu söylemek istiyorum;

“Vicdansızlığı, ilahi adaletin tecellisinde bir suç olarak konumlandırmıyorsanız,
İflah olmaz bir şerefsiz, af edilmeye değmez bir pisliksinizdir” Benden söylemesi.

İbrahim GÜL
Belen Belediye Başkanı

Amacın Ne ‘ENVİTEC’ Amacın Ne ‘ENVİTEC’ Amacın Ne ‘ENVİTEC’ Amacın Ne ‘ENVİTEC’ Amacın Ne ‘ENVİTEC’ Amacın Ne ‘ENVİTEC’ Amacın Ne ‘ENVİTEC’ Amacın Ne ‘ENVİTEC’ Amacın Ne ‘ENVİTEC’

2 YORUMLAR

  1. Anlamadığım bir konu daha var:
    Resimlerde delil olarak gösterdiğiniz taşlar, tuğlalar, mermerler, otlar ve topraklar kaldırımlardan/yollardan toplanmışsa veya vatandaşlar tarafından konteynerlere atılmışsa, bunlar çöp değil mi?

  2. Anlamadığım bir konu var:
    Hırsızlık yapmış, çöp miktarını hileli arttırarak fazla para almış, çıkarma yasağı var iken işçilerini işten çıkarmış, mobbing uygulayarak işçilerine baskı yapmış, yasa tanımaz, usül bilmez, iftira ve komplo uzmanı bu şirketle neden hala çalışılıyor? Neden işbirliği sonlandırılmıyor? Neden hakkında suç duyurusu yapılmıyor veya yapıldıysa neden cezalandırılmıyor?
    Ülkede adalet, hak hukuk yok mu?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

five × 5 =