⚠️ Vatandaşlarımızın Dikkatine ⚠️

ERZİN KAYMAKAMLIĞINDAN YAPILAN AÇIKLAMAYA GÖRE 

İçişleri Bakanlığının “Şehir Giriş/Çıkış Tedbirleri ve Yaş Sınırlaması” konulu emirleri doğrultusunda, ilçemizin Hatay il giriş/çıkışında bulunmasından mütevellit aşağıdaki tedbirler alınmıştır:

1- Osmaniye İli Akyar mevkiinden Gökdere Mahallemize gelen yol tam olarak iki il sınır noktasından trafiğe kapatılmıştır. Osmaniye iline gidip gelmek isteyen sürücülerin otoyol yada D-817 Karayolunu kullanmaları gerekecektir.

2- D-817 Karayolunu Eski Adana Yolu olarak tabir edilen yolla ilçemize bağlayan yol trafiğe kapatılmıştır.

3- Adana İli Ceyhan ilçesi Sarımazı Mahallesi’nden Turunçlu Mahallemize gelen yol trafiğe kapatılmıştır. Ayrıca ilçemize girişi olan diğer tali toprak yollar da trafiğe kapatılacaktır.

Hatay iline dolayısıyla Erzin ilçemize giriş/çıkışlarda dört anayol kullanılacak ve bu yollarda 24 saat yol kontrolü uygulanacaktır. Bu dört anayolda oluşturulan kontrol noktaları:

1- Otoyoldan Erzin ilçesi giriş/çıkış gişelerinde, İlçe Emniyet Müdürlüğümüz 24 saat esasına göre yol kontrolü yapacaktır.

2- Adana ve Osmaniye’den Hatay istikametine devam eden otoyolda, DAĞ-SA dinlenme tesislerinde Jandarmamız tarafından 24 saat giriş-çıkış kontrolü yapılacaktır.

3- D-817 Karayolu üzerinde, Gözene Jandarma Karakolu önünde 24 saat giriş/çıkış kontrolü yapılacaktır.

4- Adana ili Yumurtalık ilçesi Serbest Bölge tarafından ilçemize gelen yolun Turunçlu Mahallesi kavşağı civarında 24 saat giriş/çıkış yol kontrolü yapılacaktır.

Not: Zorkun yaylasını Osmaniye iline bağlayan yayla yolu üzerinde de Osmaniye İl Jandarma Komutanlığınca 24 saat yol kontrolü yapılacaktır.

 

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here