Başkan Fatih Tosyalı: Daha Temiz İskenderun İçin Herkese Görevler Düşüyor

1
24
Duyuru
Duyuru

İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı,” Yaşadığımız kent hepimizin. Bu amaçla, daha temiz ve yaşanılır bir İskenderun için üzerimize düşen vatandaşlık görevini de yerine getirmeliyiz.”dedi.

Belediye Başkanı Fatih Tosyalı,yaptığı açıklamada daha temiz çevre, daha temiz İskenderun için çalışmaların aralıksız devam ettiğini belirtti.
Temiz bir çevre konusunda her vatandaşımıza büyük görevler düştüğünü belirten Başkan Fatih Tosyalı,şunları kaydetti:
“Sevgili İskenderunlular;olağanüstü bir dönemden geçiyoruz.Kent temzliği için bizler yoğun bir mesai ve emek harcıyoruz.Bu dönemde sizlerin değerli desteklerine ihtiyacımız var.Temizlik hizmetlerinin en verimli şekilde yürümesi için herkesin uyması gereken basit kuralları sıralayarak sizlerden tam destek istiyoruz.
Çöpü bir konteyner kutusuna yerleştiriniz ve çöp konteynerlerin dışına ve sokaklara hiçbir çöp bırakmayınız. Araç camlarından atık atmayınız.
Sokak toplayıcılarının (Hurdacıların) konteynerlerden çöp almasını engelleyiniz, çünkü bir konteynerde kontamine atık ( tehlikeli atık ) bulunması ve teması halinde, hastalığı diğer konteynerlere ve diğer mahallelere yayma ve bulaşma riski artacaktır.
Çöpü imha ederken, hastalığı taşıyabilecek kötü kokuların, sineklerin yayılmasını önlemek için sızdırmaz bir plastik torbaya koyunuz. Ağzını sıkıca bağlayınız.
İlçemizi temiz tutmak için hepimiz el birliği ile çalışmalıyız. Sağlığımız ve güvenliğimiz için, hepimiz sorumlu davranalım ve ilçemizi temiz tutmamız için birbirimize yardım edelim.”

Başkan Fatih Tosyalı: Daha Temiz İskenderun İçin Herkese Görevler Düşüyor Başkan Fatih Tosyalı: Daha Temiz İskenderun İçin Herkese Görevler Düşüyor Başkan Fatih Tosyalı: Daha Temiz İskenderun İçin Herkese Görevler Düşüyor Başkan Fatih Tosyalı: Daha Temiz İskenderun İçin Herkese Görevler Düşüyor

1 YORUM

 1. Tamamen katılıyorum!
  Bu tür çağrıların yapılmasına gerek olmaması gerekir lakin bazı vatandaşlarımız maalesef, temizlikten nasibini hiç almamış!
  Bazı vatandaşlarımız ise hayvanlar yer düşüncesi ile yemek artıklarını bilerek konteyner dışına bırakıyor!
  Bu düşünce güzel lakin uygulama yanlış. Yemek artıklarını da konteyneren içine atmak lazım çünkü kedi ve köpekler zaten o yiyeceği konteyner içinde bulur ve yer!
  Yemek artıkları açığa konulunca ve sağa sola savrulunca temizlik görevlilerin işi zorlaşıyor ve haşarelerin çoğalmasına neden olunuyor!

  Temizlik eğitimden ve imandan gelir! Çocuklarımızı ve bu konuda çocuk kalmış büyüklerimizi eğitmeliyiz ve öğretmeliyiz! Öğrenmek istemeyenlere de cezayı basmalıyız!

  Herkese temiz ve sağlıklı bir yaşam alanı dilerim!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

two × 5 =