AH BENİM TATLI DÜNYAM

0
46
hataycocuk
hataycocuk

Uzun zamandır makale yazamıyorum. Yazamıyorum değil aslında yazıyorum ama tam bir konu hakkında yazı yazıyorum ertesi gün hop gündem değişiyor. Gündeme göre yazı yazmaya başlıyorum haydiiii bir daha değişiyor derken yazı yazmak bugüne kadar uzadı. En son ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ için yazı yazmıştım, yayınlanmak üzereyken salgın çıktı. Salgın ile ilgili tedbir almalısınız diye bir yazıya başladım
12 Mart günü Türkiye’de ki ilk vaka haberi geldi. Bunun hakkında yazı yazayım derken işler büyüdü büyüdü büyüdü işte bugüne kadar geldi.

Bizim 4,5 milyarcık yaşındaki tombiş, tatliş dünyacağımız hasta oldu 🙁 Ciğerlerini üşüttü ve buna bir çare bulunamıyor. Neden mi ? Çünkü onu çok yorduk. Dünyacığımızın içindeki yararlı organizmaları tek tek yok ettik. Buzulları erittik, denizleri doldurduk, dağları deldik, patlattık, ormanlarını yaktık, havasını feci şekilde kirlettik. Kısaca dünyacağımızı savunmasız, bağışıklığı düşük bıraktık. O’ da vücuduna giren ilk virüste hastalandı. O kadar savunmasız ki ne yapsak nafile.

Bizim mavi tatlı Dünyamız konuşamıyor ama bize hareketleri ile şunu anlatıyor;
” Yeter artık! Beni kendi halime bırakın. Doğamı, suyumu, havamı, taşımı, toprağımı bı-ra-kın! Dönün de kendi pislik hayatlarınıza bakın. Kokuşmuş bilincinizi, evinizi, hatıralarınızı, bedeninizi temizleyin. Beni bana bırakın. Ben başımın çaresine bakarım. Peki zavallı insancıklar sen kendini iyileştirebilecekmisin?”

Dünyamız yaşlı, yorgun ve hasta. Tıpkı coronayı etkileyen biz minik insanlar gibi. Virüs yaşlı, hasta,yorgun insanları öldürüyor. Çocuk, ergen ve gençleri öldürmüyor.Evlerimizde kalıyoruz Dünya’yı kurtarmak için. Biz uslu uslu evimizde otururken O’ da kendini toplasın,
dinlensin, kuşlar uçussun, denizler köpürsün, çiçekler açsın….

Hadi ama 4,5 milyar yıldır bizim kahrımızı çeken tatlı dünyamızın evden dısarı çıkmayın ölürsünüz dediğine uyalım. Evimizde kalalım sağlıkla kalalım.

Yaratan’dan İnsanlığa Mesaj Var!
Her neye inanıyorsan veya inanmıyorsan, Ateist, Budizim, İslamiyet, Hristiyanlık, bizleri yaratan sana bir mesaj veriyor. Silkelen ve kendine gel diyor. Gözünle görüp, elinle tutamadığın bir virüs ile hepinizi alaşağı ederim diyor. Para, şan, şöhret, bilim, ülkeler, savaşlar, siyaset herşey ama herşeyi tek bir virüs ile bitiririm diyor. Yaptı da devamı da gelecek. Daha kötüsü de olacak. Evet. Çünkü hala akıllanmıyoruz.Üstümüze düşen tek bir görev var. Evimizde kalmak, dış dünya ile bağlantımızı kesmek. Çalışmak zorunda olanlar için ise hijyen tedbirlerini almak ve uygulamak hepsi bu.

Corona virüsü her yerde, her şeyde ve her koşulda olabiliyor. Yediğimiz yiyecekte, giydiğimiz kıyafette, soluduğumuz havada…..

Birçok kurum, kuruluş nasıl tedbirler almamız gerektiğini paylaşıyor zaten. Sen de bunlara uy. Uy ki o çoksevdiğin hayallerine, işine, kariyer basamaklarına geri dön. Eğer uymazsak çokkkkkk uzun bir süre evden dışarı çıkamayacaksın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

12 − nine =