Özçelik-İş Sendika Akademisi 1.Dönem Eğitim Programı’ na katıldılar

Ocak ayının başında startı verilen ve tüm Özçelik-İş Sendikasını kapsayan “Özçelik-İş Sendika Akademisi 1.Dönem Eğitim Programı” 16 Mart 2020 tarihinde yapılan son eğitimle tamamlandı.
Gerçekleştirilen eğitim programına şube ve bölge başkanları, bölge temsilcileri, şube yöneticilerimiz ve genel merkez denetleme ve disiplin kurulu üyeleri eğitim programına katıldılar.
Özçelik-İş Sendikası İskenderun Şube Başkanı Mehmet Güngör, ve Şube Genel Sekreteri Veysel Yayla da eğitim programına katıldı.
Programda bir açılış konuşması Özçelik-İş Sendikası Genel Başkanı Yunus Değirmenci, “Göreve geldiğimizden beri iki hedefimizin ısrarla üzerinde duruyoruz. Bunlarda ilki örgütlülüğümüzü büyütmek ve güçlendirmek diğeri ise eğitimlerle bilgimizi ve becerilerimizi artırmak. Rabbime şükürler olsun ki her ikisinde de önemli mesafeler aldık” diye konuştu.
“Sendikamızın büyük hedeflere yürümesinde eğitime çok büyük önem ve değer veriyoruz” diyen Değirmenci, “Teşkilatımızın sahada en çok ihtiyaç duyduğu konuları belirleyerek ve zengin bir içerik hazırlayarak bu yola koyulduk. Farklı alanlardan kıymetli hocalarımızı teşkilatımızla buluşturduk. Bu nedenle eğitimimiz adını “Özçelik-İş Sendikacılık Akademisi” olarak belirledik. Bunun anlamı şudur; bu eğitimler sürekliliği olan ve tüm Özçelik-iş ailesini hedefleyen eğitimlerdir. Burası bir sendikacılık okuludur” ifadelerini kullandı.
Sendikal örgütlenmeye ilişkin olarak da sevindirici haberler aldıklarını kaydeden Değirmenci, “Ocak ayı sendikal istatistiklerinde işkolumuzdaki diğer iki sendikada yaşanan düşüşe rağmen Özçelik-İş ailemizi büyütme başarısına hep birlikte imza attık. Son dönemde hepinizin malum olduğu üzere yeni işyerlerimiz aramıza katılmaya devam ediyor. Özçelik-iş Sendikacılığını yeni işçi kardeşlerimizle buluşturmanın heyecanını yürekten hissediyoruz. Bu heyecan dalgasının tüm teşkilatımızda daha büyük bir enerjiye kaynaklık edeceğine yürekten inanıyorum” şeklinde konuştu.
SERTİFİKA TÖRENİ DÜZENLENDİ
Birinci dönemin tamamlanmasıyla birlikte şube ve bölge başkanları, bölge temsilcilerimiz, şube yöneticileri ve genel merkez denetleme ve disiplin kurulu üyeleri için sertifika dağıtım töreni düzenlendi.
Törende katılımcılar sertifikalarını, Genel Başkan Yunus Değirmenci, Genel Başkan Yardımcıları Bayram Altun, Recep Akyel ve Ferhan Öner ile Genel Sekreter Hicret Bozoklu’nun elinden aldı.
Özçelik-İş Sendikası İskenderun Şube Başkanı Mehmet Güngör, de ‘Özçelik-İş Sendika Akademisi 1.Dönem Eğitim Programına katılarak belge alırken, eğitimin verimli geçtiğini, bilgi, birikim tecrübelerin yanı sıra bu tür meslek içi eğitimlerinde oldukça faydalı olduğuna dikkat çekti.

Özçelik-İş Sendika Akademisi 1.Dönem Eğitim Programı’ na katıldılar Özçelik-İş Sendika Akademisi 1.Dönem Eğitim Programı’ na katıldılar Özçelik-İş Sendika Akademisi 1.Dönem Eğitim Programı’ na katıldılar

Önceki İçerikSağlık Bakanı Fahrettin Koca Coronavirüsten Dolayı Türkiye’de ilk ölümün gerçekleştiğini duyurdu
Sonraki İçerikCumhurbaşkanı Erdoğan açıklama yapacak
iskenderun haber genel içerik editörüdür. Haber ihbarlarınız veya ilanlarınız için üst menüden bize ulaşın sekmesini kullanın.