Erzin YEŞİLKENT Spor Voleybol Takımı 1.LİGDE

0
36
Erzin Yeşilkent Spor Kulübü Erkek Voleybol takımı
Erzin Yeşilkent Spor Kulübü Erkek Voleybol takımı

TVF 2.Ligde Hatay’ın tek temsilcisi olan Erzin Yeşilkent Spor Kulübü Erkek Voleybol takımı adını 1.Lige yazdırdı.
2.Lig 4.Grupta mücadele Erzin Yeşilkent Spor Kulübü Voleybol takımı grubunda sezonu şampiyon olarak bitirdi ve Play Off oynama hakkını kazandı. Play Off’da 16 takım arasında mücadele eden Turuncu-Beyazlılar grubunda oynadığı 3 karşılaşmanın ikisini alarak finale yükseldi.
Finalde ise Malatya Büyükşehir Belediyesi, Adıyaman Gölbaşı Lisesi ve Bitlis TÜRŞAD ile aynı guruba düştü. İlk maçında Malatya Büyükşehir Belediyesi ve Adıyaman Gölbaşı Lisesi Voleybol takımlarını 3-1 mağlup ederek, üçüncü karşılaşmayı sonucunu beklemeden adını 1.Lige yazdırdı. 42 bin nüfuslu bir ilçenin takımı olan Erzin Yeşilkent Spor Kulübü Voleybol Takımı kıt bütçeyle kurdukları takımla şampiyon oldu.
Kulüp As Başkanı Mehmet Uras yaptığı açıklamada şunları dile getirdi; “2 yıl önce kurduğumuz kulübümüzün voleybol takımını şampiyon yapmanın mutluluğu içerisindeyiz. Bu başarıda pay sahibi olan başta CHP Hatay Milletvekili Sayın Suzan Şahin’e, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Lütfü Savaş’a, Erzin İlçe Kaymakamı Sayın Ahmet Demirci’ye, Erzin Belediye Başkanı Sayın Ökkeş Elmasoğlu’na, Siyasi parti ilçe Başkanlarına, diğer destekçilerimize, takımımızın koçu Güntaç Yılmaz, Sedat Sağlam ve oyuncularımıza teşekkür ederiz” dedi.

Erzin YEŞİLKENT Spor Voleybol Takımı 1.LİGDE

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5 + seventeen =