Hatay Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezinden Okulların Önlerine Hız Kesicili Önlem

0
19
ukome
ukome

Hatay Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) komisyonu aylık kurul toplantısı gerçekleştirildi.
Büyükşehir Genel Sekreteri Nihat Tazearslan başkanlığında gerçekleşen toplantıda, 26 ana gündem ve 5 ek gündem maddesi görüşüldü. Bu maddelerden 25’i kabul edilirken, 5 madde alt komisyona havale edildi ve 1 madde de reddedildi.

Toplantıda Antakya’da faaliyet gösteren Özel Motorlu Taşıt Sürücüleri kurslarının kullandığı güzergâhta trafik yoğunluğunun olmaması sebebiyle kursiyerlerin mevut yolu yeni güzergâh belirlenene kadar 09.00-16.00 saatleri arasında kullanmaları karara bağlandı.

Yine Reyhanlı’daki güzergâh eğitim ve sınav açısından Milli Eğitim Bakanlığı Özel Motorlu Taşıt Sürücüleri Kursu Yönetmeliği’ndeki değişiklik sebebiyle bazı şartlar karşılanamadığından UKOME kararı ile revize edildi.

UKOME toplantısında öne çıkan bir başka maddede ise; İskenderun Emel Akçay İlkokulu, Antakya Nasreddin Hoca Anaokulu, Defne TED Koleji, Kırıkhan Güventaşı İlkokulu ve Dörtyol Yeniyurt Mahallesi Sağlık Ocağı önündeki yollardan araçların hızlı geçtiği tespit edildiği belirtilerek vatandaşların can ve mal güvenliğini sağlamak için belirlenen mevkilere hız kesici kasis yerleştirileceği karara bağlandı.

Hatay Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezinden Okulların Önlerine Hız Kesicili Önlem

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

12 − 11 =