Arsuz Kaymakamı Musa SARI , Arsuz Halk Eğitim Merkezinin Gözcüler Mahallesi Gözcüler Çok Amaçlı salonda açmış olduğu Asya AVLAR hoca eşliğinde keçe aksesuarları yapımı kursunu ziyaret etti.
Hemen hemen İlçemizin tüm mahallelerinde ihtiyaca göre, halka hizmet ve eğitim vermek amaçlı açılmış olan kursların eğitici, el becerilerini geliştirme, sanatsal öğretiler, kursiyerlerin birbirleri ile kaynaşmaları ve aile ekonomisine katkı sağlamak amaçlarını taşıdığını belirttiği kursları ziyaret eden Kaymakam SARI, Kursiyerlerle sohbet ederek, yapılan el emeği göz nuru, doğal el işlerini inceleyerek , yapılan ürünlerin sergilenmesi ve satılması için fuarlarda ve pazarlarda ver verilmesi için ellerinden geleni yapacaklarını belirterek başarılar diledi. Yapılan ürünler arasında halatlarda yapılan sepet ve benzeri ürünler özellikle çok talep görüyor.

Keçeler Hanımlarımızın Elinde Esere Dönüşüyor Keçeler Hanımlarımızın Elinde Esere Dönüşüyor Keçeler Hanımlarımızın Elinde Esere Dönüşüyor Keçeler Hanımlarımızın Elinde Esere Dönüşüyor Keçeler Hanımlarımızın Elinde Esere Dönüşüyor

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

three × 1 =