İskenderun Belediyesi zabıta ekipleri, pazarcı esnafı ve pazar yerini denetledi.
İskenderun Belediyesi Zabıta ekipleri, halk sağlığı kapsamında semt pazarlarında denetimlerine ara vermeden devam ediyor.
Vatandaşların alışverişlerini daha rahat ve güvenilir bir ortamda yapabilmelerini amaçlayan zabıta ekipleri tartı, ürün ve etiket kontrollerinde bulunurken, ayrıca meyve ve sebze tezgâhlarını tek tek kontrol ediyor.
Pazar yerlerinde denetim ve çalışmaların sürekli devam etmesi gerektiğini belirten vatandaşlar, denetimler sırasında göstermiş oldukları detaylı ve titiz çalışmalarından dolayı zabıta ekiplerine teşekkür etti.
Pazar yerlerinin denetimi ve halka satılan temel gıda maddelerinin halk sağlığını tehdit etmeyecek şekilde olması konusunda son derece hassas olduklarını belirten Belediye başkanı Fatih Tosyalı, “Önceliğimiz halkın sağlığı ve güvenli alışveriş yapabilmesidir. Vatandaşlarımıza uygun bir şekilde gıda satışının sağlanması bizim önceliklerimiz arasındadır. Halkımıza ulaşacak ürünlerin sağlıklı olması, uygun koşullarda vatandaşlarımız mağdur edilmeden satılması çok önemli bir konudur. Biz bu alanda düzenli olarak denetimlerimizi gerçekleştiriyoruz. Vatandaşın güvenilir alışveriş yapmalarını sağlamak için elimizden geleni yapıyoruz. Vatandaşlarımız gönül rahatlığı içinde olsunlar” dedi.

İskenderun Zabıtası Ekiplerinden Pazar Denetimi İskenderun Zabıtası Ekiplerinden Pazar Denetimi

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

nineteen − four =