Lütfi KAŞIKÇI’dan Amonoslar için Meclis Araştırma Önergesi

0
11
lütfü
lütfü

MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı Amonos Dağları’nın terör faaliyetlerinden arındırılması ve sonrasında turizme kazandırılması için 20 Milletvekilinin de imzasıyla Meclis Araştırma Önergesi verdi.
Sayın KAŞIKÇI; Hatay, Osmaniye ve Gaziantep illerimizi de yakından ilgilendiren Amonos dağlarında bugüne kadar yaşanan güvenlik tehditleri devletimizin son yıllarda bölgede gerçekleştirdiği terörle etkin mücadele neticesinde oldukça azalmış bölgede kırsal ve Yayla hayatı normale dönmeye başlamıştır. Bölgede kırsal hayatını normalleşmesi ile Turizm faaliyetlerinin artmasına yönelik olarak beklentiler de artmıştır. Kırsal Turizm, yerel boyutta istihdam sağlayarak yerel ekonomileri canlandırarak sosyo-ekonomik kırsal kalkınmaya katkı vermektedir. Ayrıca kırsal kültürün yok olmasını önlemekte, doğal çevrelerin korunmasına destek vermekte, diğer Turizm türleri ile kolaylıkla bütünleşebilmektedir. Değişik alanlarda Turizm yapılması, yıl içinde uzun süreli faaliyet yapılması ile yılın hemen hemen her döneminde turist çekmesine olanak sağlamanın yanı sıra gelir dağılımında bölgeler arası farkları azaltarak adalet sağlaması açısından da önem taşımaktadır. Güvenlik güçlerince yürütülen başarılı operasyonlar sonrası güven ortamının tesis edildiği Amanos Dağları’nın turizme kazandırılması ve sorunların kalıcı olarak giderilmesi için gerekli çözüm yollarının sağlanması adına Meclis araştırması açılması için önerge verdi.

Lütfi KAŞIKÇI’dan Amonoslar için Meclis Araştırma Önergesi Lütfi KAŞIKÇI’dan Amonoslar için Meclis Araştırma Önergesi

1 YORUM

 1. Umarım bu önerge kabul edilir ve hemen uygulanır!
  Amanos dağları ve çevresi harika bir doğa güzelliği sunuyor. Yaylalar, şelaleler, tabiat, yazın sıcağında buz gibi şakır şakır akan sular, nehirler, dereler, oksijeni bol temiz hava ve daha neler neler!

  Ne yazık ki terör söylentilerinden ve korkusundan dolayı turizm faaliyetleri sınırlı gelişiyor!
  Amanos dağlarını ve sunduğu güzellikleri halkımıza kazandırmalıyız.
  Bu önerge bu yönde atılan iyi bir adım!
  Başarılar dilerim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

five + one =