İskenderun Belediye Meclisi 5 Gündem Maddesiyle Toplandı

İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı başkanlığında toplanan mecliste gündemde bulunan maddeler görüşülerek karara bağlandı.

Düzenlenen meclis toplantısı öncesinde bir konuşma yapan Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, yeni yılın hemşerilerimiz başta olmak üzere tüm insanlığa huzur, mutluluk, sağlık, getirmesini dileyerek şöyle konuştu:
“Göreve geldiğimiz ilk günden bugün kadar kıymetli hemşerilerimize en iyi hizmeti vermek için çalışıyoruz. Bu çerçeve kimseyi ayırt etmeden herkese her bölgeye eşit hizmet götürüyoruz. Yeni yılda da hizmetlerimiz artarak devam edecek. İlerleyen günlerde kitap fuarı düzenleyeceğiz. Kent trafik akışı ile ilgili 16 maddelik dilekçemizi UKOME’ye gönderdik. Sonucu bekliyoruz. Şeffaf belediyecilik anlayışı çerçevesinde hareket ediyoruz. Kent içerisinde bozuk yol kaldırım bırakmayacağız. Asfalt ihalemizi gerçekleştirdik. Spor tesislerimizin yapımına kısa bir süre başlayacağız. Buna benzer birçok faaliyetimize yıl içerisinde devam edeceğiz.”

G Ü N D E M:
1) Denetim Komisyonunda görev yapmak üzere üye sayısının belirlenmesi ve üye seçimi ile ilgili Yazı İşleri Müdürlüğü teklifi sonucunda yapılan gizli oylamada Bestami Kılınç, Erdem Ünlü Çetinkaya ve İbrahim Yavuz seçildi.
2) Meclisin Tatil ayının belirlenmesi ile ilgili Yazı İşleri Müdürlüğü teklifi sonucunda yapılan oylamada tatil yapılmamasına karar verildi.
3) 2020 Yılı için 2006 yılı ve öncesinde Belediyemizde geçici işçi statüsünde çalışmakta iken, sözleşmeye geçmeyi kabul etmeyen işçiler için 5620 Sayılı Kanunun Geçici 1. Maddenin 2. fıkrası kapsamına dahil 9 adet geçici işçinin vizelerinin yenilenmesi ile ilgili İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü teklifi,oy birliği ile kabul edildi.
4) Belediyemiz bünyesinde 2020 mali yılında sözleşmeli statüde çalıştırmaya devam edilmesi düşünülen 31 adet sözleşmeli personelin 2020 yılında ödenecek olan unvanlarının karşılığında gösterilen (devletin belirlediği ek ödemeler haricinde) net ücretlerinin belirlenmesi ve sözleşmelerinin yenilenerek çalıştırılmaları ile ilgili İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü teklifi,oy birliği ile kabul edildi.
5) İlçemiz sınırları içerisinde bulanan yol ve kaldırımlara parke taşı döşenmesi hizmet alımının İskenderun M Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürlüğü ile protokole bağlanarak 2020-2023 yılları arasında hizmetin alınmasını sağlamak amacı ile gerekli meclis kararının alınması ve protokolün imzalanması için Belediye Başkanı Mehmet Fatih TOSYALI’ya yetki verilmesi ile ilgili Fen İşleri Müdürlüğü teklifi,oy birliği ile kabul edildi.

İskenderun Belediye Meclisi 5 Gündem Maddesiyle Toplandı

Önceki İçerikİSKENDERUN’DA YAĞMUR SORUNLARI İLE MÜCADELE SÜRÜYOR
Sonraki İçerikİskenderun Emre Aydın ve Fuat İnan Konseri
Avatar photo
iskenderun haber genel içerik editörüdür. Haber ihbarlarınız veya ilanlarınız için üst menüden bize ulaşın sekmesini kullanın.