İste Şefini Buldu

0
25
iste 2
iste 2

Yarışmacıların Sarmiçi (Kısır), Kepse Pilavı ve Peynirli İrmik Helvası olmak üzere 3 farklı yemek kategorisinde çaba sarf ettikleri “İSTE Şef’ini Arıyor” yarışmasında, yarışmacılar her yemek kategorisi için ayrı ayrı yarışmış ve ilk turda yarışan her kategorinin birincisi final günü yarışarak performanslarını göstermiştir.

Final etabının İSTE Barbaros Hayrettin Gemi İnşaatı ve Denizcilik Fakültesi yemekhanesinde tertip edildiği yarışmada, Zeliha Dereli, İSTE Rektör Danışmanı Prof. Dr. Yasemin Bircan Yıldırım ve İSTE Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nazif Çalış’ın jürilik teşrifi ile yarışmacılar arasından her yemek kategorisinden bir birinci olmak üzere 3 adet İSTE Şef’i belirlendi.

İskenderun Teknik Üniversitesi’nin (İSTE) farklı bölümlerinden çıkan “İSTE Şef’ini Arıyor” yarışmasının şefleri; Sarmiçi (Kısır) ile Turizm Fakültesi Gastronomi Bölümü 1. Sınıf öğrencisi Seren Eroğlu, Kepse Pilavı ile Mühendislik Fakültesi Elektrik Elektronik Bölümü 4. Sınıf öğrencisi Büşra Gümüş, Peynirli İrmik Helvası ile Mühendislik Fakültesi Su Ürünleri Bölümü Yüksek Lisans öğrencisi Cansev Genç seçildi. Merkez Kampüste düzenlenen final yarışması birinci seçilen öğrencilere jüri üyeleri tarafından madalya takdim edilerek sonlandırıldı.

İste Şefini Buldu İste Şefini Buldu İste Şefini Buldu İste Şefini Buldu İste Şefini Buldu

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

eleven + one =