Başkan Tosyalı Noel Kutlamasına Katıldı

0
18
noel 1
noel 1

Noel Bayramı dolayısıyla İskenderun Ortodoks kilisesinde noel ayini düzenlendi.
Düzenlenen programa İskenderun Kaymakamı İskender Yönden ile birlikte katılan Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, tüm Hristiyan vatandaşların noel bayramını kutladı.

İskenderun’da barış ve kardeşlik içerisinde yaşadıklarını belirten Belediye Başkanı Tosyalı, “Hristiyan vatandaşlarımız tarafından kutlanmakta olan Noel Bayramı münasebetiyle, İskenderun Ortodoks Kilisesi’ne ziyarette bulunarak, Hristiyan vatandaşlarımızın bayramlarını kutladık.

Ziyaret esnasında, İskenderun Ortodoks Kilisesi Vakfı Başkanı Can Teymur ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri ile Kilise Papazı Dimitri Yıldırım’ın eşliğinde Hristiyan vatandaşlarımızla tek tek selamlaşıp noel bayramlarını tebrik ettik” dedi.
Başkan Fatih Tosyalı,” Kentimizde farklı inançtaki farklı kültürdeki insanlar huzur içerisinde yaşar. Bu hoşgörü ortamı devam edecek. Önemli olan bütün renkleri barındıran bir coğrafyada kardeşçe yaşayabilmektir ” şeklinde konuştu.
Noel ayinin ardından kilise salonunda protokol üyeleri çocuklarla birlikte noel pastası kesti.
Başkan Tosyalı Noel Kutlamasına Katıldı Başkan Tosyalı Noel Kutlamasına Katıldı Başkan Tosyalı Noel Kutlamasına Katıldı Başkan Tosyalı Noel Kutlamasına Katıldı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

4 × four =