Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB) Zabıta ve Mali İşler Daire Başkanlığı tarafından Hatay genelinde yapılan kaldırım işgali denetimleri sürüyor.

HBB 3. Bölge Zabıta Müdürü Mehmet Kaplan ve zabıta ekipleri ile Mali işler birim yetkilileri, İskenderun Atatürk Bulvarı üzerinde yayalar ve engelli vatandaşların hakkı olan kaldırımların iş yerleri tarafından işgal edilmesinin önüne geçebilmek adına esnafların tümünü denetledi.

Kaldırımlara ticari mallarını koyan iş yeri sahiplerinin yanı sıra engelli rampalarının önüne park eden otomobil motosiklet sahipleri de uyarıldı. Denetim kapsamında bazı işletmelerin görüntü kirliliğine yol açan seyyar tabelaları da kaldırıldı. Ekipler, uyarılara rağmen kaldırımları işgal etmeleri halinde esnaflara cezai işlem uygulanacağının da bilgisini verdi.
İskenderun’un özellikle ana caddelerinde görüntü kirliliğini ortadan kaldırmak amacıyla yapılan çalışmaların devam edeceğini belirten Zabıta Müdürü Kaplan, vatandaşların daha huzurlu ve güvenli bir şekilde kaldırımda yürümeleri adına bu tür denetimlerin sürekli gerçekleştirildiğini ve kaldırım işgali yapan esnafların ise uyarıldığını ifade etti.

Büyükşehir Zabıtası İskenderun Sahilinde Kaldırım İşgali Denetimi Gerçekleştirdi Büyükşehir Zabıtası İskenderun Sahilinde Kaldırım İşgali Denetimi Gerçekleştirdi Büyükşehir Zabıtası İskenderun Sahilinde Kaldırım İşgali Denetimi Gerçekleştirdi Büyükşehir Zabıtası İskenderun Sahilinde Kaldırım İşgali Denetimi Gerçekleştirdi

2 Yorumlar

  1. İyi bir başlangıç olmuş! Kaldırımlar, yollar niçin yapılmışsa o amaçla kullanılmalı! Doğru diyeceksiniz ama pratikte bu her zaman böyle değil. Pınarbaşı caddesine gidin ve görün! Sadece kaldırım değil, caddenin bir şeridi bazı esnaflar tarafından işgal edilmiş ve kendi terasları gibi kullanıyorlar! Denetim ve uygulama?
    Çok zayıf!
    Evet esnafın rızkını engellemeyelim diyenler olacaktır ama, kaldırımlar neden ve kimler için yapılmış sorusuna cevap versinler! Ben sağlam bir kişi olarak bile kaldırımlarda doğru dürüst yürüyemiyorum ve yola inerek can güvenliğim söz konusu oluyor! Engelliler ise benim yaşadığım sıkıntının belki yüzlercesini yaşıyorlar!
    Sayın baylar ve bayanlar, bu böyle olmaz artık! Çağ atladık diye avunuyoruz! Bu konuda da çağ almaya ne dersiniz!!!

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

eight − seven =