Doç. Dr. Necmettin Çalışkan Suriye Konusunda Konuştu; Bölge ülkeleriyle iş birliği yapılarak netice alınır

Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi Doç. Dr. Necmettin Çalışkan, Bursa İl Teşkilatının Yalova’da düzenlediği “Genç Saadet Yaz Kampı”na katılarak, Suriye konusunda sunum yaptı.

Doç. Dr. Necmettin Çalışkan, Saadet Partisi Gençlik Kolları yeni dönem çalışmaları için Yalova Armutlu’da düzenlediği eğitim kampında Suriye meselesi üzerinden dış politika konusunda konuştu.

Suriye operasyonlarının terör sıkıntısını def etmek için yapılması gerektiğini ancak, Suriye harekatları üzerinden siyasi rant elde etme çabasını eleştiren Çalışkan, “Keşke bugünlere gelinmeseydi de hem Erbakan hocanın 2003 yılında yaptığı konuşma hem Saadet Partisi heyetinin savaşın başladığı ilk yıllarda Suriye ziyaretindeki ikazları dikkate alınsaydı” dedi.

Doç. Çalışkan Erbakan Hoca’nın 2003 yılında dış meseleleri ele aldığı konuşmasını hatırlatarak Erbakan hoca o yıllarda “siz meseleyi Suriye mi sanıyorsunuz”? Diyerek bizi uyarmıştı. Suriye’yi hedef alıp yuttuktan sonra sıranın Türkiye’ye geleceğinin altını çizerek vizelerin karşılıklı olarak kaldırılmasını Siyonizm’in talimatı olarak değerlendirmesine herkes çok şaşırmıştı ancak daha sonra haklı olduğu ortaya çıktı.

Suriye’nin kolay lokma haline getirilerek ABD ve İsrail’e maşa olacak, jandarmalık yapacak, İsrail’ e koridor olacak bir devletin kurulma çabası olduğunu belirten Çalışkan, Ortadoğu’nun kan revan haline getirilerek Büyük Ortadoğu Projesi’nin gerçekleştirebilmesine yönelik adımlardır bunlar” diye konuştu.

ABD’DEN BİZE DOST OLMAZ

ABD’den den bize dost olmaz diyen Çalışkan, “ABD’nin ipiyle kuyuya inilmez. Onlara güvenilmez, ancak hükümet güvenerek anlaşmalar yapıyor neticede aldanacaklar.

Türkiye, ABD ile değil Suriye, İran Rusya gibi bölge ülkeleriyle iş birliğine girmesi lazım. Ancak bu şekilde Suriye konusunda neticeyle ulaşılabilir” şeklinde konuştu.

ABD’NİN İPİYLE KUYUYA İNİLMEZ

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

18 − seven =