Hatay Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon İletişim Merkezi (AKOM) ekipleri tarafından koordinasyonun artırılması ve reaksiyon sürelerinin ölçülmesi amacıyla 25 Kasım Pazartesi günü Reyhanlı’da bir benzin istasyonunda yangın tatbikat gerçekleştirildi.

Habersiz olarak 112’ye yapılan çağrı ile başlayan tatbikata; HBB İtfaiye Daire Başkanlığı, HBB Zabıta Daire Başkanlığı HBB Çevre Koruma Daire Başkanlığı HBB Park Bahçe Daire Başkanlığı ve HBB Fen İşleri Daire Başkanlığına bağlı ekipler ile HATSU Genel Müdürlüğü ve 112 sağlık çalışanları katılım gösterdi.

Cansız manken ve yaralı rolünde bir personel kullanılarak yapılan tatbikata katılan Reyhanlı, Kırıkhan, Kumlu ve Antakya ekipleri tatbikat gereği 112’ye düşen bir yardım çağrısının ardından olay yerine çok kısa bir sürede ulaşarak büyük bir başarıya imza attı.

AKOM Ekipleri, vermiş olduğu eğitim ile her türlü doğal afete zamanında ve doğru bir şekilde müdahale etmek, can ve mal kaybını asgari düzeyde tutmak, afet ve yangınlar konusunda da bilinç aşılamayı hedeflediklerini belirtti.

Hbb’den Gerçeğini Aratmayan Afet Ve Acil Durum Koordinasyon Tatbikatı Hbb’den Gerçeğini Aratmayan Afet Ve Acil Durum Koordinasyon Tatbikatı Hbb’den Gerçeğini Aratmayan Afet Ve Acil Durum Koordinasyon Tatbikatı Hbb’den Gerçeğini Aratmayan Afet Ve Acil Durum Koordinasyon Tatbikatı

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

two × 3 =