Trafiğin Denetlenmesi ve Düzenlenmesine Yönelik Olarak Yürütülen Çalışmalar Kapsamında;

İlimiz genelinde trafik ekipleri tarafından 28 Ekim – 03 Kasım 2019 tarihleri arasında yapılan denetim ve kontrollerde;

► 18.138 araç kontrol edilmiş,

► Kusuru tespit edilen 1.005 araç sürücüsüne Trafik İdari Para Cezası Karar Tutanağı tanzim edilmiş,

► 62 motosiklet çeşitli nedenlerden trafikten men edilmiştir.

► 360 okul servis aracı kontrol edilmiş, 12 araç sürücüsüne çeşitli maddelerden ceza tatbik edilmiştir.

► Ayrıca alkollü araç kullandığı tespit edilen 72 araç sürücüsünün sürücü belgesine geçici olarak el konulmuş, 1,00 promilin üzerinde alkollü olduğu tespit edilen 14 sürücü hakkında gerekli adli işlem yapılmıştır.

► Belirtilen tarihler arasında ilimizde 61 yaralanmalı, 36 maddi hasarlı olmak üzere toplam 97 trafik kazası meydana gelmiştir. Trafik kazaları neticesinde 90 vatandaşımız yaralanmıştır.

1 YORUM

  1. Olumlu bir gelişme var. 18.138 araçtan 1005 tanesi kusurlu bulunmuş, yani bu % 5,5 oranına tekabül etmektedir. Her 100 araçtan 5 tanesi kusurlu bulunmuş. Kusurlu araç oranı hala yüksek olmasına rağmen, bunu olumlu bir gelişme olarak belirttim çünkü daha önceki dönemlerde bu oran %20 civarında idi. Bu denetlemede kusurlu araç oranında ciddi bir düşüş söz konusu!

    Yaşadığım İskenderun şehrinde 2 haftadır çok ciddi bir trafik denetimi var ve bu denetimin meyvelerini toplamaya başladık: Şehir merkezi trafiğinde çok olumlu bir rahatlama oldu. Dörtlülerini yakıp yol ortasında park eden asosyal sürücüler azaldı. Dolmuş şoförleri biraz hizaya geldi ve yollarda trafik tıkanmaları azaldı!
    Katkısı olan herkese teşekkür eder bu olumlu tablonun daha da düzelmesini ve daimi olmasını dilerim!

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

two × 4 =