İskenderun Belediyesi Tiyatro Topluluğu Oluşturuyor

İskenderun Belediyesi, kültürel ve sanatsal faaliyetler kapsamında tiyatro ekibi oluşturuyor.
Oluşturulan tiyatro ekibi toplumun her kesime hitap eden gösteriler düzenleyecek.
İskenderun Belediyesi Kültür Sarayında çalışmalarını ve provalarını sürdüren tiyatro topluluğu kısa bir süre sonrası trajedi, drama ve komedi türlerinde gösteriler sahneleneyecek.

Belediye Başkanı Fatih Tosyalı,”Belediye olarak sanata ve sanatçıya büyük önem veriyoruz.Bu çerçevede sanatsal çalışmalar düzenliyoruz. İskenderun’da etkinliklerle tiyatro severlerimize güzel bir hizmet vereceğiz. Tiyatro ekibi, şehrin kültürel ve sanatsal alandaki bir boşluğunu da kapatmış olacak. Amacımız kültürel ve sanatsal faaliyetlere katkı sağlamaktır”dedi.

Başkan Fatih Tosyalı,”Oluşturulan tiyatro ekibiyle, her kesime hitap edebilecek, çeşitli oyunların sahne alabilmesi sağlanacak. Başlayacağımız tiyatro faaliyetlerimizi daha profesyonel hale getirmeyi hedefliyoruz. Bu çalışma ile belediye olarak sanata bir katkı daha sağlamış oluyoruz” diye konuştu.

1 YORUM

  1. Tebrik ederim! Harika bir haber!
    300 bin nüfuslu İskenderun gibi bir şehirde tiyatro ve benzeri kültürel etkinlikler çok ama çok zayıf.
    Daha önceki yerel yöneticiler buna fazla önem vermedi maalesef!
    İskenderun’da bir tiyatro topluluğunun oluşturulması ve zamanla geliştirilmesi şehrimize ve çevreye büyük bir zenginlik katacaktır! Toplumun bütün kitlelerine hitap edecek olması da çok iyi. Politik ve kişisel çıkarlara alet edilmemesini temenni ederim!
    Tiyatro topluluğunun kurulmasında katkısı olanları tebrik eder, tiyatro grubuna büyük ve kalıcı başarılar dilerim!

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here