Cumhuriyetimizin kuruluşunun 96’ncı yıl dönümü, tüm yurtta olduğu gibi Arsuz’da büyük bir coşkuyla kutlandı.
Atatürk Anıtına Çelenk koyma programı ile başlayan bayram programına 29 Ekim sabahı saat 9:30’da Kaymakamlık Makamında tebriklerin kabulü, saat 10:00’da tören alanında kutlama programı ile devam etti..
Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından Kaymakam Musa SARI , Garnizon Komutanı Albay Ramazan SÖNMEZ , Arsuz Belediye Başkanı Dr.Aasaf GÜVEN , halkın ve öğrencilerin bayramını kutladılar.
Çok yoğun katılımın yaşandığı programda konuşma yapan Kaymakam Musa SARI , Cumhuriyet Bayramı’nı Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından Cumhuriyetin onuncu yılında yaptığı konuşmada en büyük bayram olarak nitelendirildiği, pranga vurulunmayacak ve hürriyet düşkünü milletimizin ruhuna en uygun yönetim şeklini işaret ettiğini belirtirken 29 Ekim’in tanımlara sığmayacak anlamlarla yüklü olduğunu ifade etti ve gençlere onu koruyacak yüceltecek sizlersiniz, bu yolda hepimize düşen görevler var diyerek Cumhuriyetin ve ülkenin onlara emanet olduğunu, Kurtuluş Savaşı ve her ne vesileyle olursa olsun canını hiçe sayarak ülkemiz ve bayrağımız uğruna şehit olan başta gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm aziz şehitleri rahmet, gazilere saygı ve minnetle andığını ifade ederek tüm halkın bayramını kutladı.
Programda günün anlam ve önemini belirten konuşmaların ardından ; şiirler okunması , oratoryo gösterisi , Atatürk’ün sevdiği şarkıların seslendirilmesi , halkoyunları gösterileri ve Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerin verilmesi yer aldı.
Çeşitli etkinliklerle devam eden program sonunda Geçit Töreninin ardından günün anısına fotoğraflar alındıktan sonra programda emeği geçenlere tek tek teşekkür edildi ve program son buldu. Program süresince yoğun katılımlı kalabalık dikkat çekti.

Arsuz’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı Arsuz’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı Arsuz’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı Arsuz’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

two × 5 =