İskenderun’da mikrop yuvasına dönen okulda çocuklarının sağlığından endişe duyan veliler, yetkililerin sorunu çözmesini istedi.

Engelli tuvaletinin temizlik deposu olarak kullanılan okul mikrop yuvasından geçilmiyor.

Hatay’ın İskenderun ilçesinde bulunan Cumhuriyet İlkokulunda bir veli tarafından çekilen görüntüler, okuldaki sağlıksız ortamı gözler önüne serdi. Temizlik odasının kir ve kokudan geçilmediği okulda aynaların pis muslukların kırık olduğu görüldü. Tuvaletlerin kullanılamayacak kadar kötü durumda olduğu okulda, temizlikte kullanılması gereken araçların da atık durumda olması dikkat çekti.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan veli, çocuğunun bu okulda okuduğunu, muslukların kırık, tuvaletlerin leş gibi,çocukların birçoğu kokudan tuvaletlere giremediğini Yetkililerden isteğimiz, çocuklara hijyenik ortamda eğitim verilmesi dedi.

9 Yorumlar

 1. Bu haber yayınlanalı aradan 10 gün geçti.
  Merak ediyorum, feryadımız ve ilgili mercilere görevini iyi yapması çağrımız bir işe yaradı mı acaba?
  Umarım bu konuda iyi bir haber alırız!
  Sorunlar tamamen çözülene kadar konunun takipçisi olalım lütfen!

 2. Gordugum tum okullar bu sekilde.ben hatay antakyada yasiyorum.burada okul tuvaletleri daha vahim.cocuklarin ellerini yikamasi icin sabun dahi yok.tuvaletlerin kokusu tum koridoru sarmiş.sinifi sildikleri paspaslada tuvalette duruyor.o paspaslarlada siniflar siliniyor.

 3. Kaçıncı yüzyılda yaşıyoruz.Dinimiz temizlik imanda diyor.Bizler müslümanız ama gerçekte neyiz.Müslümanlığı hayatımıza uygulamıyoruz.Sözde müslümanlık.Eğitim yuvası böyle ise diğer kurumları düşünemiyorum.

 4. Hemen her okul aynı durumda.. temizlik işlerinin düzgün yapılmadığı doğrudur.. ama o hale de kendi kendine gelmiyor değil mi! Çocukları evde yetiştiremediğimiz gerçeğini de unutmamak gerekir.

 5. Bu okulun müdüründen idarecilerinden hesap sorulmalı resmen pislik yuvası veliler çocuklarını temiz sağlıklı bir ortamda eğitim almasini ister kör mu bu yöneticiler yazıklar olsun hele bu za.anda temizlik imandan gelir

 6. Tuvaletler derste temizlendikten sonra ilk teneffüste bu hale gelir. Bu görüntüler her okulda aynıdır. Sadece bir okula mahsus değil. Anne ve babaların çocuklarına tuvalet eğitimi vermeleri gerekmektedir.

 7. Çok vahim!
  İlgisizlik, denetim eksikliği, gördüm duymazlık, geleceğimiz olan çocuklarımızın sağlığı ile oynamak, kısacası başarısız ve yuhalanması gereken bir yönetim!

  Okul örnek olmalıdır, okul çocukları çevre temizliği konusunda bilinçlendirmek durumundadır, okul kendi binasını ve çevresini temiz tutmak zorundadır! Bunu yapamayan okul yönetimi derhal istifa etmelidir.
  Eğitim Müdürlüğünü, Sağlık Müdürlüğünü ve bu konu ile ilgili bütün mercileri görevini iyi ve eksiksiz yapmaya davet ediyoruz!

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here