SANAYİ KAVŞAĞINA İNİŞ RAMPASI YAPILACAK

TAYFUR SÖKMEN BULVARI SANAYİ KAVŞAĞI İNİŞ RAMPASI BAŞLIYOR

İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, göreve geldiği ilk günden bugüne kadar çalışmaları ile göz dolduruyor.
Halkın talepleri ve kentin sorunları ile yakından ilgilenen Başkan Fatih Tosyalı, İskenderun’da kentin önemli sorunlarını çözüme kavuşturmak için yoğun bir gayret gösteriyor.
BATTI-ÇIKTIYA İNİŞ RAMPASI YAPILACAK
İskenderun’da pac meydanında ve diğer bölgelerde yapılan ek çalışmalarla trafiği rahatlatma girişimlerini sürdüren İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, HBB Meclisinde önemli bir kararı daha gündeme aldırdı.
Hatay Büyükşehir Belediye Meclisi’nden ek madde olarak geçen ve kabul edilen karar sonrasında Tayfur Sökmen bulvarından sanayi kavşağı tarafı battı-çıktıya giriş rampası yapılacak.

HBB’de kabul edilen ve kısa bir süre sonra ihaleye çıkacak olan giriş rampasının İskenderun trafiğini rahatlatacağını söyleyen İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, “HBB meclisinde yapmış olduğum girişimler neticesinde meclis gündemine ek madde olarak aldırdığımız Tayfur Sökmen bulvarından battı çıktıya giriş yapılacak olan sanayi iniş rampası ile ilgili konu oy birliği ile meclisten geçmiştir. En kısa zamanda ihalesine çıkılacak olup, çalışmalar tamamlandıktan sonra İskenderun trafiği büyük ölçüde rahatlatılacaktır” dedi.

İskenderun’un sorunlarını yakinen takip ettiklerini ve sorunların çözümü için gece-gündüz çalıştıklarını ifade eden Başkan Fatih Tosyalı, alınan bu kararın hayırlı olmasını dileyerek, “İskenderun’a hayırlı uğurlu olsun. İskenderun’a değer. İskenderun halkı hizmetin en iyisini hak ediyor “şeklinde konuştu.

4 Yorumlar

 1. Anlaşılan biz önce yaparız ve sonra düşünürüz, acaba yaptığımız doğru mu diye!
  Bilinçli veya bilinçsiz hatalı kararlar çok. Hataları sonradan düzeltmek vatandaşın alın teri ile kazandığı vergilerden gidiyor bay ve bayan politikacılar. Bunun bilincinde olduğunuzdan şüpheleniyorum. Örneğin, Pınarbaşı Caddesinde yol ortasına yapılan kaldırım bu kadar yüksek olmak zorunda mı? İçi hala toprakla doldurulmadı ve beton bloklar yıkılmaya başladı bile. Çok yoğun olan Pınarbaşı Caddesinin bir şeridi esnaflar tarafından masa sandalye ve trafik konileri ile işgal edilmiş durumda. Trafik akışı önleniyor. Yapılan asfaltlar hemen kazılarak çukurlar oluşturuluyor. Asfalt ile kanalizasyon kapakları arasında çok büyük bir yükseklik seviyesi var. Kaldırım ve yol yapımlarında kullanılan malzeme çok kalitesiz ve para sarfiyatından başka bir şey değil.

  Battı çıktı adını kim koydu acaba? “Battı” kelimesi çok negatif. İndi çıktı kelimeleri daha mantıklı bence.
  Şehir içi trafiği son günlerde biraz rahatladı. Büyük bir sevinçle trafik memurlarının elinde kalem ve ceza defteri ile hatalı park edenlere ceza yazdıklarını gördüm. Çok ama çok iyi bir gelişme. Dörtlüleri yakıp yol ortasında park etmelere kesin bir son verilmesi lazım. Frene basıp hızı azaltmak yerine korna çalıp öndeki arabayı sıkıştırmalara son vermek lazım. Nedense yürürken çok pasif ama direksiyon arkasına geçince aslan kesilen bir mentaliteye sahibiz. Bu mentalitenin değişmesi lazım bu da ancak denetleme ve kurallara uymayanlara ciddi cezalarla sağlanır. Bir şehirde korna sesleri varsa bilin ki o şehirde düzen ve huzur yoktur.

  Dolmuş şoförleri trafik kurallarını çiğnemede dünya şampiyonu. Gereksiz yere korna çalmalar, öndeki arabaları sıkıştırmalar, kesinlikle durulmaması gereken kavşak ortalarında yolcu indir ve bindirmeler, hatalarını yüzlerine vurunca ağzını burnunu dağıtırım gibi cümlelerle tehdit etmeler ve daha nice hatalar. Buna bir son vermek lazım. Trafik mangalarının islah edilmesi lazım. Durmak bile yasak olan levhaların dibine park edenler ya cezalandırılmalı veya o levhalar işe yaramıyorsa kaldırılmalıdır. Trafik levhaları ciddiye alınmalı, alınmıyorsa ya levha kalkacak ya da uymayanlara ceza yazılacak. Başka çaresi yok bu işin. Tabi belediye vatandaşlara yeterli miktarda araba park yerleri sağlamalı. Şehir merkezinin 4 tarafına büyük yeraltı parkları yapılmalıdır.
  Denetim, bilinçli yeni kavşaklar ve cezalardan dolayı şehir merkezi trafiği biraz rahatladı. Demek ki uğraşınca oluyor. Daha yolun başındayız ve yapılması gereken çok şeyler var.
  Sayın Fatih Tosyalı ve ekibi boş durmuyor. umarım aynı hız ve azimle halkın takdirini kazanır ve tekrar seçilir.
  Daha iyi ve huzurlu bir İskenderun için emeği geçen herkese teşekkürler ve saygılar!

 2. önceden yapılması gereken bir proje daha önceki yorumlarında belirterek dile getirmiştim emniyet kısa zamanda olur inşaallah

 3. Yapılalı 1 yıl olmadı düzeltme çalışmaları başladı
  Bir işe başlarken 20 -30 yıl sonra bile ihtiyacı karşılamalı ileriye dönük olmalı
  Yazıkmilletin parasına yazık
  Demek siz devletin parasını boş yere harcamak için
  Yol yapıyorsunuz

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here