Belediye Başkanı Tosyalı:Kent İçi Trafiği Rahatlatacağız

İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, Kent trafiğini ve ulaşımı rahatlatmak adına çalışmaların sürdüğünü belirtti.
İskenderun Belediye Başkan Yardımcıları Kemal Nadir Ünal ve Ahmet Keskin ile İlçe Emniyet Müdürü Nevzat Güneş, Battı-Çıktı çevresi, Pac Meydanı ve merkez postane civarında yaşanan trafik yoğunluğunu çözme adına yapılması planlanan çalışmaları yerinde incelediler.

Yapılmakta olan çalışmalar hakkında bilgiler veren Başkan Fatih Tosyalı, ”kurumlar ile iletişim halindeyiz. Bir süre merkez PTT önündeki trafik lambalarının yeri, HBB ile varılan mutabakat ile az ileri bir noktaya taşınmıştı. Yeni oluşturulan PTT önündeki ışıklı kavşak hem trafiği rahatlattı hem ulaşımı kolaylaştırdı. Vatandaşlarımız bu uygulamadan son derece memnun kaldılar ”dedi.

Daha öncede bölgede yaşanan trafik yoğunluğu için PAC Meydanına cep uygulaması yaptıklarını belirten Başkan Fatih Tosyalı,” Tüm bu çalışmalarımız araç sürücülerimizin trafikte sıkıntı yaşamaması için. Biz belediye olarak her icraatımızı vatandaşımızla istişare ederek yerine getiriyoruz. Bu anlamda kurumlarımız ile diyalog haline geçip sorunları ve sıkıntıları ortak akılla çözüyoruz. Belediye Başkan yardımcılarımız da yapılan uygulamaları ve değişiklikleri yerinde inceliyorlar. Bu bölgede trafiği rahatlatmak adına çalışmalarımız devam edecek” şeklinde konuştu.

1 YORUM

 1. Uzun yıllardır şehir içi trafiğinin rahatlatılması beklentisindeydik ve hala aynı beklentideyiz. Nüfusun ve arabaların çoğalmasından dolayı ne yazık ki şu ana kadar tam tersini yaşadık! Yollarda aynı yoğunluk, aynı tıkanmalar, aynı hatalı duran arabalar ve aynı park sorunları! Şehirdeki en büyük sorun yeterli otopark yeri olmaması, denetim eksikliği ve yolların, kaldırımların başka amaçlarla kullanılmasından kaynaklanıyor.
  tabi biz vatandaşların davranışları da önemli. Biraz yürümeye aciz olup alışveriş yapacağı mağazanın tam önünde park etmek isteyenler, selektörü yakıp arabayı yol ortasında park edenler çok.

  Kendi kendime soruyorum, çok araba trafiği oluşturan bankalar neden hep aynı caddede kuruluyor (sahil yolu)! Kamu kuruluşları (Belediye binası, SGK, Telekom, Kaymakamlık, Nüfus dairesi v.s. neden trafiğin yoğun olduğu ve park sıkıntısı olan mıntıkalarda kurulmuş? Yollar neden delik deşik? Kaldırımlar neden dayanıklı ve uzun ömürlü yapılmıyor? Trafik lambaları neden sensörlü değil ve arabalar gereksiz yere bekletiliyor? Yolun ortasına veya durulmaması gereken yere duran dolmuşlara neden müdahale edilmiyor? Durmak bile yasak olan levharın dibine park eden arabalar neden çekilmiyor ve caza yazılmıyor? Yollar neden doğru dürüst çizgilendirilmiyor?
  Bir elin yaptığını neden diğer el bilmiyor? Yollardaki kanalizasyon, su ve elektrik kapakları neden asfaltla aynı hizada yapılmıyor! Yeni yapılan asfaltlar kazılıyor ve daha sonra sadece toprak ile doldurularak çöküntülere ve çukurlara yol açıyor. Bu yolları kimler kazıyor ve tekrar kapatırken neden iyi yapılmıyor? Biz vatandaşlara neden bu acılar çektiriliyor?

  Çok eskiden İskenderun’a Küçük İstanbul denilir di! Şimdi ne deniyor acaba: bir kaç tane isim söyleyim: PİSkenderun, delik deşik fare tarlası, mikrop yuvası v.s.

  Son 10 yılda görev yapan belediye başkanları ne yazık ki bu şehri harabe haline çevirdiler! Yeni seçilen sayın Fatih Tosyalı’ya umudumuzu bağladık. Maddi imkanlar sınırlı olmasına rağmen şu ana kadar yapılan icraatlar umut verici. Kendisine ve kadrosuna başarılar dilerim!

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here