Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden İTSO’ya ziyaret

0
18
MES.LİSESİ Zİ. 2
MES.LİSESİ Zİ. 2

İskenderun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi müdürü Yusuf Yıldırım ve Okul İdarecileri İTSO yönetimine nezaket ziyaretinde bulundular.
Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı’nın Mesleki Teknik eğitimin güçlendirilmesi üretime yönelik proje desteği kapsamında İskenderun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin Hatay’daki Meslek Liseleri arasındaki projesi kabul edildi.
Ziyarette, proje ile ilgili açıklamalarda bulunan İskenderun Mesleki Teknik Anadolu Lisesi müdürü Yusuf Yıldırım; “İskenderun Körfezinde Metal sektöründe istihdama katkı sağlayarak proje ortaklarımız olan Tümay makina, Kahraman Sarsılmaz makina ,Yıldırım orman ürünleri ile proje ortaklarımızdan olan İskenderun Ticaret ve Sanayi Odasına bağlı işyerlerindeki çalışanlara vereceğimiz teknik eğitimlerle mesleki teknik eğitim-üretim-istihdam ilişkisine katkı sağlayacağız. Projemizin adında değer bulan “BENİM OKULUM BENİM SANAYİM” ifadeye değer verdiğimiz kadar ülkemizin sanayisi ve mesleki teknik okulları gelişir. Projemizle okulumuzun Alanlarına sağlayacağımız makina ve teçhiz atlarla okulumuzda eğitim alacak öğrencilerimizin mesleki teknik eğitimleri daha da nitelikli hale gelecektir. Projemize destek veren İTSO Başkanımız Levent Hakkı Yılmaz, İTSO Başkan yardımcısı Muhsin Yeter, İTSO yönetim kurulu üyesi Müfit Tennioğlu ve PROJEYE katkı sunan herkese okulumuz adına teşekkür ederim” dedi.
Ziyaretten ötürü memnuniyetini dile getiren İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmazı, Şehrimiz ekonomisine ve özellikle istihdama katkı sağlayan her türlü projenin yanında olduklarını belirterek, “Bölgemizde Demir-Çelik ve metal sektöründe daha teknik ve kalifiye elemanların yetişeceğine inanıyoruz. Yönetim kurulum adına projenin hayırlı olmasını temenni ediyor ve çalışmalarınızda başarılar diliyorum” dedi.
İskenderun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi müdürü Yusuf Yıldırım ve Okul idarecilerinin ziyaretinde, İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, İTSO Başkan yardımcısı Muhsin Yeter, İTSO yönetim kurulu üyesi Müfit Tennioğlu yer aldı.

Mesleki ve  Teknik Anadolu  Lisesinden İTSO’ya ziyaret

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

9 + three =