PAYASTEM MERKEZİ SES GETİRMEYE DEVAM EDİYOR

0
18
payas 2
payas 2

PayaSTEM Merkezi öğrencilerden 8. Sınıfa geçen öğrencimiz , bu sene ikincisi düzenlenen dünyanın en büyük ikinci havacılık festivali olan TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’nde uçan araba tasarım yarışmasında ön elemeleri geçerek FİNALLERE kalmaya bir adım daha yaklaşmıştır.Bu sene 160 ı ileri kategori, 261 i serbest kategori olmak üzere yarışmaya 421 başvuru yapılmıştır. Öğrencimiz, uçan araba tasarım yarışmasına lise, ön lisans, lisans ve lisansüstü öğrencilerin de başvurusuna açık olan İLERİ KATAGORİDE katıldı. İleri kategoriden ön elemeyi geçen takım sayısı 22 olup PayaSTEM takım adıyla katılan öğrencimiz Can şu an 11. Sıradadır. Tasarladığı uçan arabanın teknik özellikleri ve çizimi için uzun bir araştırma evresi geçirdikten sonra kendi yaptığı 3 boyutlu yazıcı ile aracın ilk prototipini üretti.
Ön elemeleri geçen öğrencimiz turnuvanın ileri aşamaları hakkında bilgi almak için TUSAŞ (Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş.)’ın düzenlediği toplantıya davet edildi. Yapılacak toplantıda turnuva hakkındaki merak edilen sorular cevaplandırılıp Atak, Gökbey ve Anka üretim tesislerinde teknik gezi düzenlenecektir.
Dünyanın bilim ile güzelleşeceğini söyleyen öğrencimiz Can, bu proje ile trafik ve hava kirliliği sorununa çözüm üretilebileceğini söylüyor.
Öğrencimiz Can’a başarılar diliyoruz.

PAYASTEM MERKEZİ SES GETİRMEYE DEVAM EDİYOR PAYASTEM MERKEZİ SES GETİRMEYE DEVAM EDİYOR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

eleven − 4 =