Kaynak Teknolojileri Mükemmeliyet Merkezi bilgilendirme toplantısı

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) ile İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) iş birliğiyle kurulacak olan Kaynak Teknolojileri Mükemmeliyet Merkezi bilgilendirme toplantıları devam ediyor.
İTSO yönetim kurulu üyeleri, Meclis üyeleri ve İTSO üyelerinin katılımı ile gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısında İskenderun Teknik Üniversitesi Malzeme ve Metalürji Mühendisliği Bölümü Öğr. Üyesi Dr. Ersin Bahçeci, Kaynak Teknolojileri Mükemmeliyet Merkezi ile ilgili katılımcılara sine vizyon destekli olarak teknik bilgiler verdi.
Bilgilendirme toplantısının açılış konuşmasını yapan İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz; “İSTE DOĞAKA ve İTSO işbirliğiyle kurulacak olan İSTE Kaynak Teknolojileri Mükemmeliyet Merkezi’nin kurulması için yoğun çaba sarf ediyoruz. Bu konuda önemli mesafeler alındı ve Odak toplantılarımızı gerçekleştiriyoruz. Kahramanmaraş, Antakya’da toplantılar gerçekleştirdik. Osmaniye’de de Odak toplantımızı gerçekleştireceğiz. Düzenlenen Odak toplantılarına bölgede faaliyet gösteren iş insanlarımız da katılıyor ve Kendilerine de İskenderun’da kurulacak olan Kaynak Teknolojileri mükemmeliyet merkezini en yetkili birimlerce anlatıyoruz. Bu gün de İTSO üyelerimizi bilgilendirmek için buradayız. İskenderun Sanayi ve Liman şehri olması nedeniyle bu alanda nitelikli işgücü ve kalifiye eleman yetiştirilmesi gerektiğini düşünüyoruz. İstihdama yönelik yapılan bu yatırım sadece şehrimizi değil, komşu illerdeki insanlarımız için de önemli bir fırsat olduğunu düşünüyoruz. İSTE içerisinde hayata geçirilecek Kaynakçılık Mükemmeliyet Merkezi’nin en önemli hedeflerinden biri ihtiyaç duyulan nitelikli ve sertifikalı insan yetiştirmek olacaktır. Bununla birlikte, Merkez’de yapılacak Ar-Ge çalışmaları ile yine Ülkenin ve sanayimizin ihtiyaç duyduğu en güncel ve verimli kaynak teknolojileri ve yöntemleri geliştirilecektir. İskenderun’a Üniversitenin kurulması noktasında İTSO’nun büyük destekleri olmuştur” şeklinde değerlendirmelerde bulundu.
İskenderun Teknik Üniversitesi DOĞAKA ve İTSO işbirliğiyle kurulacak olan İSTE Kaynak Teknolojileri Mükemmeliyet Merkezi ile İskenderun Teknik Üniversitesi Malzeme ve Metalürji Mühendisliği Bölümü Öğr. Üyesi Dr. Ersin Bahçeci sunumunda; “Sanayi sektöründe artan nitelikli ve sertifikalı kaynakçı (çırak, kalfa, usta, kaynak teknikeri, belgeli kaynakçı ve profesyonel kaynakçı) talebinin karşılanması ve çeşitli projeler geliştirmek suretiyle çalışma başlatıldı. Bu kapsamda, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası, Dörtyol, Kahramanmaraş ve Antakya Ticaret ve Sanayi Odalarında toplantılar yaparak bu konunun önemini anlattık ve o bölgedeki iş insanları ile bira araya gelerek projemizi anlattık. Bu günde tekrar İskenderun Ticaret ve Sanayi Odasındayız. İskenderun Teknik Üniversitesi içerisine kurulacak olan Kaynak Teknolojileri Mükemmeliyet Merkezinde sertifikalı ve bölgedeki sanayicilerimizin ihtiyacını karşılayacak nitelikli insanların yetişecektir. Bu konu bölgemizdeki iş insanlarımıza ve özellikle kaynakçılık sektöründe faaliyet gösteren siz değerli katılımcılara anlatmak için bu gün buradayız” dedi.
İskenderun Ticaret ve Sanayi Odasında gerçekleştirilen toplantıya, İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, İTSO Başkan yardımcısı Mahir Taner, İTSO yönetim kurulu üyeleri Müfit Tennioğlu, Selma Yılmaz, İTSO Genel sekreteri Figen Gül Dönmez, İskenderun Teknik Üniversitesi Malzeme ve Metalürji Mühendisliği Bölümü Öğr. Üyesi Dr. Ersin Bahçeci, İTSO Meclis üyeleri ve üyeleri katıldılar.

Kaynak Teknolojileri Mükemmeliyet Merkezi  bilgilendirme toplantısı Kaynak Teknolojileri Mükemmeliyet Merkezi  bilgilendirme toplantısı

Önceki İçerikPAYASTEM MERKEZİ SES GETİRMEYE DEVAM EDİYOR
Sonraki İçerikİskenderun Belediye Meclisinde 10 Gündem Maddesi Görüşüldü
Avatar photo
iskenderun haber genel içerik editörüdür. Haber ihbarlarınız veya ilanlarınız için üst menüden bize ulaşın sekmesini kullanın.