İskenderun Belediyesi Yaz Kuran Kursu

İskenderun Belediyesinin yaz tatilinde çocuklara yönelik olarak başlatmış olduğu Kuran Kursları devam ediyor.
İskenderun Belediyesi ile İskenderun İlçe Müftülüğü tarafından İskenderun Belediyesi Bekbele Sosyal tesislerinde ilçe müftülüğünde görevli hocalar tarafından verilen kurslar yoğun ilgi görüyor.

İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, rutin hizmet ve faaliyetlerinin yanında, sosyal belediyecilik faaliyetleri açısından da yoğun bir çalışma içerisinde olduklarını belirterek,” Belediyemiz, yaz tatilinde çocukları unutmadı. Okulların kapanmasının ardından Belediyemiz, İlçe Müftülüğü ile birlikte hareket ederek çocuklara yaz Kur’an kursu eğitimleri verilmeye başlandı. Çocukların yoğun ilgi ve katılımlarıyla gerçekleştirilen kurslar hafta içi belirlenen program çerçevesinde veriliyor. Belediye Başkan yardımcımız Doç. Dr. Ayşe Neslin Oğuzhan Akkoca kursları ziyaret ederek kıymetli öğrencilerimize selamlarımızı ve başarı dileklerimizi iletti ” dedi.

Kur’an-ı Kerim kurslarının ilçe Müftülüğünden gelen bay ve bayan hocalar tarafından verildiğini ifade eden İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı,”8-12 yaş gurubuna verilen kurslara yoğun bir ilgi var. Kur’an-ı Kerim kurslarında yaz Kur’an kursu tüm güzelliğiyle devam ederken, öğrenciler hocaları nezaretinde, Kur’an-ı Kerim ve dini bilgiler öğreniyorlar. Bu konuda hizmet veren yaz kuran kurslarında görev yapan din görevlilerimiz de önemli bir görev üstlenmektedir. Emeği geçen tüm kurs hocalarımı ve personelimi tebrik ediyorum ” şeklinde konuştu.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here