Belediye Başkanı Fatih Tosyalı: Kentimize Kalıcı Eserler Kazandıracağız

İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, İskenderun’a kalıcı eserler bırakmak için gece gündüz demeden çalıştıklarını belirtti.
Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, belediye başkan yardımcıları ve daire müdürleri ile birlikte kentin farklı noktalarında yapılması planlanan çalışmaların yerlerinde ve İskenderun’a kalıcı tesisler kazandırma amaçlı, belediyenin kullanıma tahsisli yerlerde incelemelerde bulundu.
HEDEF DAHA MODERN BİR KENT
İskenderun’a en güzel şekilde hizmet vermek ve kalıcı eserler kazandırmak için yoğun bir gayret gösterdiklerini belirten Başkan Fatih Tosyalı,” Bu güne kadar daha güzel, daha modern bir İskenderun oluşturmak için belediyemizin imkânları ölçüsünde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu çerçevede kentimizin farklı noktalarına yapmayı düşündüğümüz projelerimiz var. Bu projeler olgunlaştıkça kamuoyuna bildireceğiz ”dedi.

Belediye Başkanı Fatih Tosyalı,” Halkımızın ihtiyaçlarına cevap verecek yeşil alanlar, sosyal yaşam merkezlerinin sayısını arttıracağız. Tüm müdürlüklerimiz koordineli bir şekilde kentin her noktasında çalışıyor. Ayrıca insan odaklı çalışmalarımız ve faaliyetlerimizle, halkımızla sıcak diyalog sağlıyoruz. İnşallah elbirliğiyle birlikte çok daha güzel işler başaracağız “şeklinde konuştu.

6 Yorumlar

 1. Geldiğiniz günden bu yana güzel çalışmalara imza attınız başkanım sanayi sitesine de bir atilsa çok güzel olacak yollarda büyük gedikler var buda sanayiye gelen vatandaşlarımızı olumsuz yönde etkiliyor 319.sokakta esnaflik yapmaktayım yolu çok kötü patlayan su borusu tamirinden sonra üzerine mucur dokulerek bırakıldı araçların sürekli aktif olduğu bir sokak hem çok toz kalkıyor ve araçlar cukurlarda hasar görüyor ilginize teşekür eder hayırlı günler dilerim…

 2. Daha önce de yazmıştım: bir şehirde korna sesleri varsa, o şehirde düzen ve huzur yoktur diye!
  Ne yazık ki İskenderun şehrinde düzen ve huzur yok! Başka şehir ve ülkeleri görmeyen ve tecrübesi olmayan kişiler yoğun korna seslerine alışmış ve bunu çok normal görüyor olabilir!

  Gürültü kirliliği ve gürültü terörü sağlığımızı tehdit eden sorunların başında geliyor diyebilirim! Bunu bilerek söylüyorum, Daha önce yaşadığım Hollanda şehrinde 38 yılda, ortalama olarak yılda belki 5 defa korna sesi duymuşumdur!
  Elimde araba anahtarı ile arabamın kapısını açmaya çalışırken bile dolmuş soförü beni dolmuşuna çağırmak için korna çalıp duruyor! Yeşil ışık yanar yanmaz arkalardan kornalara basılıyor! Taksilere sık binerim ve ne yazıkki her fırsatta kornaya basan şoförlere sorarım: “gereksiz yere neden korna çalıyorsun” diye! “Alışkanlık olmuş abi” cevabını alıyorum! Gülermisin, ağlarmısın! Ben kızıyorum!
  Bir yıldır burada araba kullanmama rağmen ilk kez geçen hafta 1 defa korna çaldım ve utandım! Umarım olmaz ama galiba buraya alışıyorum!

  Geceleri canına susamış lambasız motorlar ve bisikletler, hortlak gibi her yönden karşımıza çıkıyor! Bir kaç defa şahit oldum: lambasız motorlar trafik polis arabasını bile solluyor ve sağlıyor! Polis şimdi müdahale eder diye düşünüyorum ama müdahale eden polis yok!!!
  Genelde bunu yapanlar gözleri iyi gören gençler. Sanırım trafikte gözleri iyi görmeyen, dikkat etmeyen veya sarhoş olan araba sürücülerinden haberleri yok! Acıyorum ve içim sızlıyor, bir gün başlarına yaralayıcı veya ölümcül bir kaza gelecek diye! Gece karanlığında ışıksız motor ve bisiklet sürenlere neden müdahale edilmiyor, bilen var mı?

  Herkese kornasız, düzgün yollu ve huzurlu bir İskenderun dileklerimle!

 3. Allah yar ve yardımcınız olsun sizden ricam hatta yalvarıyorum ne olur gürültü kirliliğine de allah rızası için kalıcı çözüm getirin özellikle motorsikletler ala bidiğine gürültüsünden zevk alanlar geceni sessizliğinde caddeler boş anında hız manyakları var özellikle mustafa kemal mahallesin de yekililere sesleniyorun buna çözüm getiri bunu bir ihbar olarak algılamalarını rica ediyorum

 4. Başkanım herşeyden önce Amanoslardaki orman kıyımının durdurmak için çaba sarfetseniz iskenderun halkına hatta tüm insanlığa çok büyük hizmet etmiş olacaksınız.Yoksa Maviyle Yeşilin arasında kalan güzelim iskenderun arap yarım adasındaki deniz kenarındaki çöl şehirlerine dönecek

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here