İskenderun Belediyesi Zabıta Ekipleri İzinsiz Dergi Satanlara Göz Açtırmıyor

0
10
3 5
3 5

İskenderun belediyesi zabıta ekipleri sözde engelliler ve kanser ile mücadele derneği adı altında izinsiz dergi satanlara göz açtırmıyor.
Ekipler halkımızın duygularını istismar eden, kim ve kimler tarafından basıldığı belli olmayan ve gelirinin engellilere ve kanserle mücadele derneklerine bırakıldığını söyleyerek, cadde ve sokaklarda dergi satan kişiler ile ilgili denetimler yaptı.
Ekipler, “bu konuda uyarlarda bulunarak bu dergileri vatandaşlarımız kesinlikle satın almamalıdırlar” şeklinde görüş beyan ettiler.
İskenderun Zabıta Müdürü Bekir Aksoy konu ile ilgili yaptığı açıklamada,” Bahse konu dergiler hem duygu sömürüsü yapılarak vatandaşların duygularını istismara yönelik hem de telif kanunlarına aykırıdır. Biz bu yüzden de kanunen yetkimiz dâhilinde bu tip dergilerin satışının kent sınırları içerisinde yapılmasına izin vermiyoruz. Bazı kişiler tarafından bu yasal olmayan dergilere vatandaşlarımızın ilgi göstermemelerini diliyoruz” şeklinde konuştu.

İskenderun Belediyesi Zabıta Ekipleri İzinsiz Dergi Satanlara Göz Açtırmıyor İskenderun Belediyesi Zabıta Ekipleri İzinsiz Dergi Satanlara Göz Açtırmıyor İskenderun Belediyesi Zabıta Ekipleri İzinsiz Dergi Satanlara Göz Açtırmıyor İskenderun Belediyesi Zabıta Ekipleri İzinsiz Dergi Satanlara Göz Açtırmıyor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

19 + 18 =