Hatay genelinde trafik akışının denetlenmesi ve düzenlenmesi kapsamında trafik ekipleri tarafından 10-16 Haziran 2019 tarihleri arasında yapılan denetim ve kontrollerde;

► 23.399 araç kontrol edilmiş,

► Kusuru tespit edilen 4.693 araç sürücüsüne idari para cezası uygulanmış,

► Çeşitli nedenlerden 57 motosiklet trafikten men edilmiş,

► 364 okul servis aracı kontrol edilmiş, hatalı görülen 10 okul servis aracına para cezası tatbik edilmiştir.

► Belirtilen tarihler arasında 70’i yaralanmalı, 48’i maddi hasarlı olmak üzere toplam 118 trafik kazası meydana gelmiştir. Trafik kazaları neticesinde 114 vatandaşımız yaralanmıştır.

► Ayrıca alkollü araç kullandığı tespit edilen 88 araç sürücüsünün sürücü belgesine geçici olarak el konulmuş, 1.00 promilin üzerinde alkollü olduğu tespit edilen 18 sürücü hakkında gerekli adli işlem başlatılmıştır.

1 YORUM

  1. Bu tür haberleri her okuduğumda çok şaşırıyorum! Neden mi?
    23.399 araç kontrol edilmiş ve 4693 araç sürücüsüne para cezası yazılmış. Ceza oranı %20. Demek ki her 5 sürücüden 1 tanesinin aracında veya trafik belgelerinde cezaye sebebiyet veren bir eksiklik var!

    Türkiye’de trafik canavarının bir çok canlar aldığı ve yaralanmalara sebep olduğu açıkça ortada iken sürücülerin hala %20 sinin kusurlu olması çok ama çok üzücü. Demek ki ortada acil olarak düzeltilmesi gereken eksiklikler ve hatalar var! Peki neden yapmıyoruz? Evet neden? Trafikte kaza yapmak, ceza yemek, kuralları çiğnemek hoşumuza mı gidiyor? Ben bir anlam çıkaramıyorum! Başka bir şey demiyeceğim: Allah bizi islah etsin!

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

eighteen − 5 =