İskenderun Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Ekipleri Suriye Uyruklu Bir Kişiye Ait İşyerini Mühürledi

İskenderun Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Suriyeli göçmenlere ait kent merkezinde bulunan işyerlerine yönelik denetimlerini sürdürüyor.
Başkan Fatih Tosyalı’nın talimatları ile denetimlerini sıklaştıran zabıta müdürlüğü ekipleri, haksız rekabet ve kazancın önüne geçmek için esnafları ruhsat almaları konusunda uyarıyor.
Ekipler yapmış oldukları denetimlerde bir Suriyeli vatandaşa ait olan pastanede hijyenik koşullara uyulmadığını tespit etti. Ekipler işyerine gerekli cezai işlemler uyguladı ve pastane zabıta ekiplerince mühürlendi.

Denetimlerle ilgili bir açıklama yapan Belediye Başkanı Tosyalı,” işyerlerine yönelik denetim ve kontroller önümüzdeki günlerde de periyodik şekilde sürecek. Vatandaşların sağlıklı, huzurlu ve güvenilir bir şekilde alışverişlerini yapabilmeleri çok önemli. Zabıta müdürlüğüne bağlı ekiplerimiz eksiklikler gördüğü esnafları önce uyarıyor daha sonra kurallara uymayan işyerlerine gerekli yasal işlemleri yapıyor ”dedi.

1 YORUM

 1. Denetim çok iyi ve her esnafa uygulanmalıdır!
  Kasapları da denetlemenizi öneririm! Tezgahların her tarafında sıcakta saatlerce bekletilen etler, üzerlerinde cirit atan sinekler, eldivensiz çalışan ve aynı elle pis paralara dokunan ve et kesen elemanlar v.s.

  Et pişiyor, bir şey olmaz diyenler olabilir lakin her türlü mikrop ve hastalık taşıyan sinekleri etlerden uzak tutmak ve etlerin bozulmaması için tezgah üzerinde bekletmek yerine buzdolaplarında muhafaza edilmelidir!
  Bir kasaba girdiğimiz zaman hijyenik bir ortamda çalıştığı hemen belli olmalıdır!

  Fırınlar ve lokantalar için de aynı şey geçerli! Yiyecek üreten bütün esnaflar iyi bir şekilde denetlenmelidir ve eksiklikleri hakkında bilgilendirilmeli ve önlemler alınmalıdır!
  Gıda sağlığımız belediye zabıtalarının elinde!
  Denetimlerinde başarılar dilerim!

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here