Hatay’da 100 Trafik Kazasında 1 Kişi Hayatını Kaybetti 79 Kişi Yaralandı

Trafiğin Denetlenmesi ve Düzenlenmesine Yönelik Olarak Yürütülen Çalışmalar Kapsamında;

Hatay genelinde trafik akışının denetlenmesi ve düzenlenmesi kapsamında trafik ekipleri tarafından 06-12 Mayıs 2019 tarihleri arasında yapılan denetim ve kontrollerde;

► 19.268 araç kontrol edilmiş,

► Kusuru tespit edilen 3.788 araç sürücüsüne idari para cezası uygulanmış,

► 63 motosiklet trafikten men edilmiş,

► 285 okul servis aracı kontrol edilmiş, 6 okul servis aracına para cezası tatbik edilmiş,

► Meydana gelen 59’u yaralanmalı, 41’i maddi hasarlı trafik kazaları ile toplam 100 trafik kazası meydana gelmiştir. Trafik kazaları neticesinde 1 vatandaşımız hayatını kaybetmiş,79 vatandaşımız yaralanmıştır.

► Ayrıca alkollü araç kullandığı tespit edilen 32 araç sürücüsünün sürücü belgesine geçici olarak el konulmuş, 1.00 promilin üzerinde alkollü olduğu tespit edilen 8 sürücü hakkında gerekli adli işlemler başlatılmıştır.

1 YORUM

 1. Benim deneyimim:
  Denetimler çok yetersiz. Bir kontrol noktasında kendim şahit oldum. “Bu tanıdık bırak gitsin” Ne demek tanıdık? Tanıdıklar alkol içmez mi? aracında ve ehliyetinde aksaklıklar olmaz mı? Olur tabi ama …

  Dolmuşlar durulması çok tehlikeli yerlerde duruyor ve yol sadece onlarınmış gibi bazen sinyal bile vermeden durma halinden hareket haline geçiyorlar!

  Gereksiz yere korna çalmalar trafiği daha da çok strese sokuyor! Korna çalma yerine hızını azalt be insan!

  Durmak bile yasak olan levhanın yanında çift sıra park yapılıyor! hangisi doğru acaba: levhamı yoksa çift sıra park edilen arabalar!

  Dörtlü sinyalleri yakıp yol ortasında park eden mandalara ne demek lazım? Ben öküz diyorum! Pardonsuz hemen yoldan çekici ile alınmalı!

  Sağ serit boşken yolun hep sol şeridinde araba sürenler, araba tamponuna yapışanlar, sağdan sollayanlar, yön sinyali vermeden dönenler, kalabalık kavşaklarda araba sollayanlar, ben bunlara da öküz diyorum!

  Ya yollar ve bu yolları tasarlıyan mühendisler! Hepsp için geçerli değil ama gidin meslek eğitimizi yeniden yapın diyorum! Bazı yollar ve virajlar o kadar kötü tasarlanmış ki, kazaya davet ediyor. Kavşaklarda bazen sağ ve solsdn gelen arabaları görmek mümkün değil ve ana yolda düz seritte giderken karşınıza birden bire kaldırım çıkıyor. Yol giriş ve çıkış şeritleri çok kısa ve kazaya davet ediyor! Uygulanmayan ve denetlenmeyen çok levhalar var yollarda! Ya levhaları azaltın veya denetleyin!
  Yollarda trafiği aksatan ve sürücülerin dikkatini dağıtan reklam ışıklarının yasaklanması lazım!

  Bu konuda yüzlerce sayfa yazabilirim ama boş ver diyorum!
  Düzelir inşallah diyecem ama bizim düzeltmemiz lazım, yukarıdaki değil!

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here