Arsuz Kum Zambağı Koruma Altında

Arsuz Kaymakamı Musa SARI ve Kaymakam Adayı Ökkeş Sefa TÜRKOĞLU dünyada ve ülkemizde nesli tükenmekte olan Kum Zambağı bitkisini koruma amaçlı düzenlenen programa katıldı .
Arsuz Gökmeydan Mahallesi sahillerinde yetişen Tarım ve Orman Bakanlığınca Koruma altına alınan ve zarar verenlere ağır para cezalarıyla yaptırım uygulanan kum zambağı bitkisini koruma amaçlı çalışma başlatan Üçgüllük Ortaokulu öğretmen ve öğrencileri kumsala uyarı tabelaları asarak , zambakların etrafını çitle çevirip çöpleri temizlediler .
Kaymakam SARI ; nesli tükenmekte olan kum zambaklarının Akdeniz sahillerini hem kokusuyla hemde görüntüsüyle süslediğini belirterek , zambakları korumak için ellerinden gelen çalışmayı yürüteceklerini belirtti. Halkımızın ve denize giren vatandaşlarımızın da zambakların korunması ve onlara zarar verilmemesi konusunda hassasiyet göstermeleri gerektiğini belirterek öğrenci ve okul idaresini örnek davranışlarından dolayı kutladı.
Etkinliğe Kaymakam Musa SARI ,Kaymakam Adayı Ökkeş Sefa TÜRKOĞLU , Tarım ve Orman Müdürü Serkan YILMAZ, teknik Personel ve öğrenciler katıldı.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here