Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven, Arsuz Kent Meydanı’nda gerçekleştirilen “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Etkinlikleri ’ne” katıldı.

Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven’in yanı sıra, Arsuz Kaymakamı Musa Sarı, Arsuz Garnizon Komutanı Cengiz Çoban, Arsuz Emniyet Müdürü Halil Karabacak, CHP Arsuz İlçe Başkanı Faik Çekin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Dönmez, Daire Müdürleri, Arsuz Belediyesi Meclis Üyeleri, Muhtarlar, Siyasi Parti Temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Arsuz Kent Meydanı’nda gerçekleştirilen, “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Etkinlikleri”, saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başladı. Protokol üyelerinin halk ve çocukların bayramını kutlamasıyla devam etti. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Dönmez, bu günün çok büyük bir anlam ifade ettiğini, çocuklarımızın bu mirasa sahip çıkması gerektiğinin belirtti. İlçede bulunan okulların bazı öğrencileri tarafından 23 Nisan şiirleri okundu ve çeşitli dans gösterileri yapıldı.

Arsuz ilçesi genelinde, ilk ve ortaokullar arasında yapılan, sanatsal ve sportif yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri protokol üyeleri tarafından takdim edildikten sonra program sona erdi.

 

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

six + 10 =