Expo 2021 Tanıtım Ve İstişare Toplantıları Sürüyor

Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş,Hatay Gastronomi Evi’nde Hataylı turizm acente temsilcileri ile bir araya geldi. EXPO 2021 projesinin tanıtıldığı etkinliğe Hatay’ın turizmine emek veren önemli isimler katıldı.
EXPO 2021’in Hatay ekonomisine büyük katkı sağlayacak bir proje olduğunu önemle vurgulayan Başkan Savaş, projenin detaylarına ilişkin önemli bilgiler paylaştı.
Başkan Savaş’ın ardından Antakya ve İskenderun’da inşa edilecek EXPO alanları ile ilgili teknik boyutları paylaşan HBB Başkan Danışmanı Ömer Faruk Çelebi, kentin bitki çeşitliliği potansiyelinin, olması gerektiği şekilde değerlendirilmesi için çalışma gerçekleştirdiklerini ifade etti.
“EXPO 2021 HATAY’IN KALKINMA PROJESİDİR”
EXPO 202’in bir kırsal kalkınma modeli olduğunun altını çizen Çelebi, bu organizasyonun tüm dünyanın gözünde Hatay’ı tarihin tozlu raflarından alıp parlak bir geleceğe taşıyacağını ifade etti.
Türkiye’de ve dünyada ilk olarak nitelendirilecek tarım modellerinin fuar alanında yer alacağını ve tüm projeleri teknolojinin imkânlarını en etkin şekilde kullanarak oluşturacaklarını ifade eden Çelebi, fidancılık ile ilgili pazarlama faaliyetlerini de hayata geçireceklerini vurguladı.
“AKILLI KÖY MODELİ HATAY’A ÖRNEK TEŞKİL EDECEK”
Fuar alanı içerisinde sanal gerçeklik ve yapay zekâ teknolojilerinin kullanıldığı bir akıllı köy modeli inşa edeceklerini de belirten Çelebi, bu modelin tüm Hatay için örnek teşkil edeceğini söyledi.
EXPO 2021 tanıtımının ardından, turizm acente temsilcilerinin soru ve önerilerini kabul eden Başkan Savaş, katılımcılarla görüş alışverişinde bulunduğu konulara ilişkin notlar aldı.

Expo 2021 Tanıtım Ve İstişare Toplantıları Sürüyor Expo 2021 Tanıtım Ve İstişare Toplantıları Sürüyor Expo 2021 Tanıtım Ve İstişare Toplantıları Sürüyor

Önceki İçerikİTSO Yönetimi Hatay Yapı İnşaat Gayrimenkul Fuarının açılışına katıldı
Sonraki İçerikBüyükşehir’den Haşere İle Mücadele Toplantısı