Mete Aslan, “Allah artırsın kalabalık bir coşku görüyorum. Aynı coşkuyu anıt alanında yapacağımız mitingde de görmek istiyorum

Her seçim döneminde kendisine ciddi oranda oy çıkan İsmet İnönü mahallesi ve Denizciler mahalleleri bir kez daha Mete Aslan’ı bağrına bastı. Toplanan yüzlerce kişiye seslenen Mete Aslan, diğer iki adayın belediyecilikten anlamadığı için iskenderun’un 5 yılının boşa gideceğini bu yüzden İskenderun ittifakına sahip çıkmaları gerektiğini ifade etti.

Aradan geçen 10 yılda bir hizmet görmediklerini haykıran mahalle sakinlerine seslenen Mete Aslan, “Her mahallede bu şikayetle karşılaşıyorum. İskenderun’la dalga geçer gibi iki ısmarlama aday yolladılar. Kendi siyasi istikballeri uğruna başka partilerle ittifak kurup bunlara oy vereceksiniz dediler. İskenderun halkı bunu yemez. Kendisi ile dalga geçenlere geçit vermez. Fabrikatör çıkmış beni Cumhurbaşkanı gönderdi diyor. Sanki sadece senin başkanın mı? Niye seni gönderiyor başkan adayı olarak? Ağabeyi varlık fonunda kendisi belediye başkan adayı. Bu kadar bir memleketle dalga geçilmez. Belediyeciliği öğrenene kadar 5 yıl geçer. Cumhurbaşkanı beni özlüyor ki 2. defa Hatay’a geldi. Benim yaptığım hizmetleri saydı. Saolsun benim yaptıklarımı hatırlattı. Arıtma tesisini kurduğum yerde fabrika kurdular haberiniz var mı? İçme suyunu getirdik diyorlar. Oysa ben Payas’a kadar getirmiştim. Diğeri de İskenderun’un ameliyata ihtiyacı var diyor. Sen git hastalarını tedavi et. Belediye başkanlığını herkes yapamaz. Ben 40 yıldır bu meslekteyim. Bu belediyecilik artık bir meslek. Bunların İskenderun’a vereceği hiç bir şey yok. 10 yılda geçen zamanı gördünüz. Size hizmet geldiyse gidin oy verin. Ama gördüğüm ve duyduğum kadarı ile benden sonra bu mahalleye de bir şey yapılmamış. Taş ocağından geçen kamyonlardan şikayetçisiniz. Haklısınız da. 1 Nisan günü bakıp göreceğiz, bu kamyonlara neler yapabiliriz nasıl bir yol buluruz bakacağız. İskenderun’da tek bir vatandaşımın şikayeti benim için çok önemli. Daha huzurlu daha temiz bir İskenderun için sizlerin desteği ile nereden kalmıştık diyeceğiz. O yüzden iskenderun ittifakına sahip çıkmanız gerekiyor” dedi.

Mete Aslan, “Allah artırsın kalabalık bir coşku görüyorum. Aynı coşkuyu anıt alanında yapacağımız mitingde de görmek istiyorum” dedi.
Denizciler’in ilk kurulmasında ve büyümesinin önünü açacak kooperatifi kendisinin kurduğunu ifade eden Mete Aslan, “Her mahalleye yapacağımız hizmetler eşit şartlarda diğer mahallelerde de olacak. Denizciler mahallesi benim belediye başkanlığımda beldeydi. Şimdi bizim belediyeciliğimizle tanışacaksınız. Biz bu seçimi kazandık diyoruz bunlar hala çekilecek diyorlar. 15-20 bin fark atmazsak yazık bize. Çekilecek, Camii yıkacak. Neler uyduruyorlar. Papaz zorda. Zorda olmasalar bu kadar dedikodu bu kadar iftira atarlar mı? Büyükşehir yetkisinde olan bir çok alan var. Zaten bütçenin de bir kısmını Antakya alıyor. Ankara’dan gönderilen adaylarla birlikte İskenderun’u bitirme politikaları devreye girdi. Bu oyuna bir dur demek için İskenderun ittifakı bu dayatmalara bir ders verecek. Bir daha ki seçimlerde sizlere sormadan ne ittifak kurabilirler ne de böyle ısmarlama aday yollayamazlar. Sizlerin bu coşkusu ve bana olan inancı bizleri 1 Nisan’da zafere taşıyacak. Hakkımda duyduğunuz hiç bir dedikoduya inanmayın. Son gün dahi size çekileceğimi söyleyenler olacak. Sakın inanmayın. Sandıklara sahip çıkın. Papaz zorda olduğu için her türlü oyuna başvurabilirler. Oyunuzu kullanırken de dikkatli olun. Sizlere oy pusulasını zarf içinde verirlerse kabine gitmeden orada zarfı açın ve oy pusulasına bakın boş mu diye. Önceden mühür vurulmuş bir oy pusulası ile kabinde karşılaşırsanız itirazınız geçerli olmaz. O yüzden kabine gitmeden pusulayı açın kontrol edin. Çekileceğimi uyduranlar buyursun kendileri çekilsin. Zaten Cumartesi günü yapacağımız büyük mitngde gördükleri manzara karşısında çekilebilrler. Ben seçimi kazanacağıma inanıyorum. Ancak fark atarak kazanmak için de sizlerin bu davaya ve İskenderun ittifakına sarılmanız lazım. Ankara’ya ve Antakya’ya bir ders vereceğiz. Büyükşehir belediye başkanı kim olursa olsun gidip nazikçe sorunlarımızı anlatırız. Yapmazsa mücadelemizi de veririz. Büyükşehirin keyfini bekleyecek halimiz yok. 31 Mart günü sandığa gittiğinizde sizinle nasıl alay eder gibi dayatma ittifaklar ve dayatma adaylar yolladıklarını düşünün ve İskenderun’un geleceği için kıratın üstüne mührünüzü vurun” dedi.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here