Makzume Lisesi öğrencilerine ‘Girişimcilik ve İş Fikri Bulmak’ konulu bilgiler verildi

İSTE Üniversitesi İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Nazif Çalış. İstiklal Makzume Anadolu Lisesi öğrencilerine ‘Girişimcilik ve İş Fikri Bulmak’ konusunda bilgiler verdi.
Geleceğin Girişimcilerinin oluşmasına katkı sunmak amacıyla çalışmalarını sürdüren İSTE Üniversitesi İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi Dekanı aynı zamanda TOBB’un Akademik Danışmanlığını da yürüten Prof.Dr.Nazif Çalış, Teknolojinin hızla geliştiği günümüzde kendi işlerini kurmak isteyen Genç girişimci adaylarına izleyecekleri yol haritası niteliğinde bilgiler verdi.
Herkesin yaptığı işlerden ziyade, yapılamayan ve yapılması durumunda insanların o işten kazanç sağlayacak projeler üretilmesi konusunda çalışmaların yapılması tavsiyesinde bulunan Prof.Dr.Nazif Çalış; “Mezun olduğunuz Liseden sonra üniversite hayatı ve devamında iş hayatına yöneleceksiniz. Kendi işinizin başına geçmek isteyen arkadaşlarımız da mutlaka olacaktır. Kuracağınız işlerde teşvik ve kredilere de ihtiyacınız olacaktır. Şu an DOĞAKA, KOSGEB Girişimcilerimize yönelik destekler vermektedir. Tabi bu desteklerde hazırlayacağınız projeler de çok önem arz etmektedir. Herkesin yaptığı işten ziyade, yeni buluş ve projeleri hayata geçirmeniz, Gerçekleştireceğiniz projelerin patentini almanız belki de Türkiye’de bir marka oluşturabilir. Hedefiniz ve idealiniz büyük olursa, daha büyük projelerle daha iyi işler kurabilirsiniz. Ben sizlerde bu potansiyeli görüyorum” şeklinde değerlendirmelerde bulundu.
İstiklal Makzume Anadolu Lisesi Müdür ve öğretmenlerinin de katıldığı bilgilendirme toplantısında öğrenciler İSTE Üniversitesi İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Nazif Çalış’a toplantı sonunda çiçek takdiminde bulundular.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here