Mete Aslan’ın Dumlupınar mahallesindeki mitinginde izdiham yaşandı

31 Mart seçimlerinde İskenderun İttifakı sloganıyla yola çıkan Demokrat Parti Belediye Başkan Adayı Mete Aslan Dumlupınar mahallesindeki mitinginde izdiham yaşandı. Binlerce kişinin katılım gösterdiği mitingde coşku ve heyecan vardı.
İskenderun’da meydana gelen sel felaketinde Dumlupınar mahallesinin en çok etkilenen mahalleler arasında yer aldığını söyleyen Mete Aslan, “O dönemi hatırlayın. 25 gün ayağımdan çizme çıkmadı. O dönem iktidar partisinin talimatlarıyla iş makinaları kaymakamlık önünde bekletildi. Biz belediye imkanlarıyla bu felaket ile baş ettik. Bir ay gibi kısa bir sürede Dumlupınar mahallesinde yaşam şartlarını normale çevirmiştik. Benden sonra bu mahalleye bu gibi felaketler için ne gibi bir önlem veya hizmet yapıldı size soruyorum. 10 yıl İskenderun’nun geleceğinden gitti. Benden sonra gelen iki belediye başkanının yaptıkları ortada. Bugün burada toplanan kalabalık bu boşa giden 10 yılın tepkisini göstermek için burada. Sizlerin bu soşkusu bu desteğini arkamıza aldıktan sonra biz İskenderun’un kavgasını herkesle veririz. Cumhurbaşkanımız İskenderun’u sevdi. Bu bölgeye 3. kez geliyor. Demek ki anketlerde veya kamuoyu araştırmalarında durum iyi değil. İktidar partisini arkamıza aldık cümlelerinin karşılığı var mı yok mu son 5 yılda gördünüz. İktidar partisinin belediye başkanını da denediniz. Ondan önce de CHP’li başkan denemiştiniz. Ankara’dan gönderilen dayatma adayların İskenderun’a ne vereceğini sanıyorsunuz. Dumlupınar ile Kocatepe mahallelerinin sınırlarını bilmezler kalkmışlar boyalı kağıtlarla proje anlatıyorlar. Biri fabrikatör biri doktor. Herkes kendi işini yapsın. Ben ne demir üretirim ne de doktorluk yapamam. Ama belediyeciliği iyi bilirim. İskenderun’un 5 yıl daha kaybetmesine izin vermemeliyiz. Çekileceğim yönündeki iftira ve yalanları tutmadı. Şimdi başka yalanlarla sizleri kandırmaya çalışıyorlar. Mete Aslan bir oy bile alacağını bilse yine de çekilmeyeceğini bilsinler. Üstelik bu seçime kazanmak için girdim ve kazanacağım. İlle birileri çekilecekse buyursun onlar çekilsinler. Çünkü ben 2 kat daha fazla oy alacağım. Benim kavgam ve mücadelem İskenderun için. Büyükşehir belediye başkanı veya diğer yetkili kurumlara gidip İskenderun’un acil sorunlarını anlatırız. Yetki ve sorumluluk kimdeyse gider diretiriz. Yapmazlarsa kimse kusura bakmasın ben İskenderun Belediyesi olarak girerim o sorunu çözerim. İskenderun halkının bir sorunu olduğunda yetki kimin diye uğraşacak vaktimiz yok. Bana kavgacı diyorlar. Evet İskenderun için kavga ederim. İttifaklar kurup İskenderun ile dalga geçenlere karşı İskenderun ittifakını kurduk. Gelin bu Ankara’ya bir ders verin. Bir dahaki seçimlerde İskenderun’u yok sayamayacaklarını görsünler. Sizlerden ricam seçim sabahına kadar hakkımızda duyduğunuz ne varsa direk beni arayın. Telefon numaramı her yerde veriyorum. Seçim sabahı da kapınızın altından bildiri dağıtırlarsa inanmayın. Biz bu seçimi almak için girdik ve alacağız” dedi.

Mete Aslan’ın Dumlupınar mahallesindeki mitinginde izdiham yaşandı Mete Aslan’ın Dumlupınar mahallesindeki mitinginde izdiham yaşandı Mete Aslan’ın Dumlupınar mahallesindeki mitinginde izdiham yaşandı

Önceki İçerikİskenderun Millet Parkı Dualarla Açıldı
Sonraki İçerik5 Saatte 9 Deprem Meydana Geldi