Denizciler Gübretaş Ortaokulu Öğrencileri Çanakkale Ruhu ile gönülleri coşturdu

Denizciler seninle bir başka güzel Gübretaş Ortaokulu…
Denizciler Gübretaş Ortaokulu tarafından düzenlenen Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Programında bu günün anlam ve önemi bir kez daha kalplere nakşedildi.
Çok yoğun bir katılımın olduğu programa Payas İlçe Milli Eğitim Müdürü Eray SARI, İskenderun İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Önder SARI, Eğitim Bir Sen Başkanı İbrahim TUNCER ve Yönetimi, Denizciler Mahallesi Muhtarı Ali Rıza KEKEÇ, Bölge Okul Müdürleri ve müdür yardımcıları ve siyasi parti temsilcileri, öğrenci velileri ile birlikte çok sayıda eğitim camiasından öğretmenin katıldığı programda öğrenciler Çanakkale Zaferinin 104. Yıl dönümü münasebetiyle hazırlamış oldukları gösterileri sundular.
Programın açılış konuşmasını yapan Gübretaş Ortaokulu müdürü Adem KESİK; “Bugün bir kez daha Denizciler Gübretaş Ortaokulu ailesinin bir ferdi olmaktan onur ve gurur duyuyorum. 147 öğrencinin ve 27 öğretmenin aktif olarak görev aldığı şanına yakışır bu programımız ile, aziz şehitlerimizi yad etmek ve bu vatan topraklarının nasıl korunduğunu bir kez daha kalplere nakşedebilmenin mutluluğunu yaşıyorum. Böylesine özel bir programı hazırlayan başta Türkçe Öğretmenleri Zümresine ve onların nezdinde bütün öğretmenlerime ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Teşrifleriyle bizleri onurlandıran değerli protokolümüze ve kıymetli misafirlerimize teşekkürlerimi iletirken Gübretaş Ortaokulu Ailesi olarak farklı ve farkındalık oluşturan nice programlarda görüşmek dileği ile” dedi.
Gübretaş Ortaokulu Öğrencileri hazırladıkları programlarında, Çanakkale Savaşından kesitler, Tiyatro, Oratoryo, şiir ve İstiklal Marşı ile Çanakkale Marşını coşku ile okudular. Öğrencilerin gösterilerinde veliler de, duygu ve hüzün dolu anlar yaşadılar.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here