İSTE Doğa Sporları Topluluğu’ndan Kamp ve Yürüyüş Faaliyeti

0
5
1 9
1 9

Doğa sporlarını sevdirerek farkındalık oluşturma amacını güden İSTE Doğa Sporları Öğrenci Topluluğu, İskenderun Kampçılık ve Off-Road Grubu ile birlikte Belen ilçe sınırları içinde, İssume Konutları-Müftüler Yolu üzerindeki Belen Çayı Mevkii’ndeki orman alanı içinde kamp ve yürüyüş faaliyetleri gerçekleştirdi. Gerçekleştirilen etkinliğe 45 topluluk üyesi öğrenci katıldı.

Doğayı, bilimsel bir yaklaşımla sevdirmenin yanı sıra, “doğa dostu teknolojiler” geliştirmeyi de hedefleyen topluluk üyesi öğrenciler, amaçlarının tüketmek değil, üretmek olduğunu belirterek; “doğayı korumanın yanında, ona zarar vermeden ondan doğru şekilde faydalanabilmek de gerekiyor. Doğa, sağlıklı olmayı sağlar. İnsanlara, oksijen verir, heyecan verir, enerji verir, yaşama sevinci verir. Doğada yapılan spor, salonda yapılan spordan çok daha iyidir” şeklinde konuştu.

İSTE Doğa Sporları Topluluğu’ndan Kamp ve Yürüyüş Faaliyeti İSTE Doğa Sporları Topluluğu’ndan Kamp ve Yürüyüş Faaliyeti İSTE Doğa Sporları Topluluğu’ndan Kamp ve Yürüyüş Faaliyeti

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

thirteen − 2 =