Sarı Zeybekler Derneğin’den “Son Kale Çanakkale” Fotoğraf Sergisi

Genel Merkezi Hatay’ın İskenderun ilçesinde olan Sarı Zeybekler Derneği, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104. yıldönümü dolayısıyla “Son Kale Çanakkale” temalı bir fotoğraf sergisi açacak.
Sergi hakkında bilgi veren SZD Genel Başkanı Gazeteci-Yazar Nevzat Kurt, serginin
Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Çanakkale Savaşı fotoğraflarından oluşacağının altını çizerek tüm Hatay halkını sergiye davet etti.

Kurt konuşmasının devamında şöyle dedi :
”1915’te Çanakkale’de tarihimizin onurlu sayfalarından biri yazılmış, dünya; Türk’ün kahramanlığına, cesaretine ve onurlu direnişine tanıklık etmiş, teknik ve sayısal üstünlüğün savaşı kazanmak için tek başına yeterli olmadığını yaşayarak anlamıştır.
Çanakkale Savaşı, yüzyılın en büyük savaşlarından biri olup zannedildiği gibi sıradan bir savaş değildir.
Çanakkale, öyle bir mücadeledir ki, asırlardır yorgun düşmüş bir milletin, milli mücadelesinin önemli bir safhasını teşkil etmiş, Gelibolu’da Atatürk’ü milletin geleceğe ait vazgeçilmez önderi yapmıştır. Özetle Çanakkale Türk Ulusu için bir onur ve gurur abidesidir.
Türk halkının çok sayıda şehit vermesine karşın, Çanakkale’de gösterdiği üstün başarı, ulus olma bilincinin de tohumlarını atmıştır. Yurt içinden ve dışından farklı bölgelerden gelen insanlar, Çanakkale’de ortak bir ülküyle hareket etmiş, atalarımızın emaneti kutsal yurt toprakları uğruna seve seve şehit ve gazi olmuşlardır.
Ulu Önder Atatürk ve silah arkadaşlarını, gözlerini kırpmadan asil kanlarını akıtan kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet, saygı ve gönül borcuyla anıyoruz.
İskenderun Belediyesi Sanat Galerisinde 18-29 Mart tarihleri arasında ücretsiz olarak gezilebilecek olan sergimize tüm Hatay halkını davet ediyoruz.”

Sarı Zeybekler Derneğin’den “Son Kale Çanakkale” Fotoğraf Sergisi Sarı Zeybekler Derneğin’den “Son Kale Çanakkale” Fotoğraf Sergisi

Önceki İçerikArsuz Belediye Başkan adayı Dr.Asaf Güven İTSO’yu ziyaret etti
Sonraki İçerikKaymakam Yönden’in Vatandaş Hassasiyeti