Mete Aslan, hep birlikte İskenderun’u hak ettiği yere getirecez

Cadde ve esnaf gezilerine Ziya Gökalp caddesinde devam eden Demokrat Parti Belediye Başkan Adayı Mete Aslan vatandaşlarla ve esnafla bir araya geldi. Yol boyu kendisine gösterilen sıcak ilgiden memnun olan Mete Aslan hep birlikte İskenderun’u hak ettiği bir şehir haline getireceklerini ifade etti.
Her gittiği iş yerinde sıcak ilgiyle karşılanan Mete Aslan, “Esnafın durumu iyi değil görüyorum. Ekonomik zorluklar içerisinde siftah yapmadan kepenk kapatıyorlar. Ülkemizin domates biberi tanzim satışlarında kuyrukta beklemesi de bunun göstergesi. İskenderun’da durum farklı değil. Girdiğimiz iş yerlerin de herkes işlerin iyi gitmediğinden yakınıyor. Şehrimizin bir morale ihtiyacı var. Asık yüzlü esnaflarımız asık yüzlü vatandaşlarımız var. Bu durumda zaten yüzlerinin gülmesi beklenemez. İskenderun’da belediye olarak hizmetlerimizi bu şehrin insanına layık olacak şekilde yapacağız. İskenderun’da disiplini morali getireceğiz. Suriyeli esnaflardan alışveriş yapan halkımıza da sitemim var. Kendi yerli esnafımızdan alışveriş yapalım. Suriyelilerden şikayet ederken bizlere de görevler düşüyor. Birbirimize sahip çıkmamız gerekiyor. Bu şehre sahip çıkmamız gerekiyor. İskenderun ittifakının önemini her girdiğim yerde anlatıyorum. Biz parti ittifaklarına karşıyız. Seçmene sormadan kurulan ittifaklar sadece Ankara’dakilerin koltuklarını sağlama almaya yarıyor. Biz kendi ittifakımızı kendimiz kurmalıyız. İskenderunluların tümü bu ittifaka el ersin ki İskenderun kazansın” dedi.

2 Yorumlar

 1. Biravo sayin kardesim
  Politika kin ve nefret üzerine insaa edilemez,hele hele birlik olalim diyerek insanlarin yüzüne ayri ardindan ayri konusulamaz.Buna kandirmaca denir.

 2. Politikacılar şeçim döneminde oy toplamak için bir çok şey söyler!
  “Şunu yapacam”, “bunu yapacam” falan filan!

  Ben Suriyelim değilim ama yerel bir siyasetçinin Suriyeli esnaflardan alışveriş yapmayın, yapanlara sitemim var demesi çok yanlış ve anti demokratiktir, ayrımcılıktır, insanları kutuplaştırmaktır, düşmanlık tohumları ekmektir! Hele kardeş ve barışçıl yaşam tavrı ile dünyaca ün yapmış Hatay’da bunu yapmak insanlık suçudur bence!
  Kim olursa olsun, ben bu tür şeyleri söyleyen herkesi kınarım ve kınamaya devam edeceğim!

  Bir siyasetçi Hollanda’da Türkler hakkında böyle saçma şeyler söylerse kendisine hemen dava açılır ve yargılanır!
  Bize yapılmasını istemediğimiz şeyleri başkalarına yapmamalıyız!

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here