Miting programlarına Gürsel mahallesinden başlayan İskenderun ittifakı Demokrat Parti adayı Mete Aslan, toplanan kalabalığa İskenderun ittifakının önemini anlattı ve 31 Mart seçimlerinde İskenderun’un kaderini tayin etmek için iyi düşünmek gerektiğini vurguladı.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın İskenderun ziyaretini de değerlendiren Mete Aslan, “Reis-i cumhurumuz İskenderun’da birkaç hizmetten bahsetti. Arıtma tesisi ve içme suyu dedi. Oysa artırma tesisini ben yapmıştım. İçme suyunu da hala göremedik. Ben Payas’a kadar getirmiştim 10 yıldır içme suyu gelmedi. Sürpriz deyince de il olduk sandım. Çay dağıttı.

İskenderun’a devletin yaptığı hizmetleri sıralayın desem kaç tane sayarsınız. Gürsel mahallesi artık bu konuşmalara kanmıyor. Gürsel mahallesi yapılanı da biliyor yapılmayacak olanları da biliyor. Diğer iki adayın İskenderun’a bir şey veremeyecek olmasının da farkında. Belediyecilik fabrika yönetmeye veya doktorluk yapmaya benzemez. Doktor gidip hastasını tedavi edecek fabrika sahibi gidip işini yapacak. Ağabeyi Varlık fonuna kendisi belediye başkan adayı. Devletin mallarını satmaya yetkili kurumun üyesi ve kardeşi İskenderun’a  verecek? Biraz düşündüğünüzde İskenderun üzerinde oynanan oyunu görürsünüz. İskenderun için yaptıklarım yapacaklarımın teminatıdır. Belediye başkanlığı dönemimi hatırlayın. Disiplin ve temizlik tüm ülke genelinde bilinen ve konuşulan bir durumdu. Bugün İskenderun’un temizliğini ve disiplin sorununu görüyorsunuz. İki dönem farklı partileri denediniz. 10 yıl boşa gitti. Bir 5 yıl daha boşa gitmemesi için biz kaldığımız yerden devam edeceğiz” dedi.

Mete Aslan’dan Gövde Gösterisi Mete Aslan’dan Gövde Gösterisi Mete Aslan’dan Gövde Gösterisi Mete Aslan’dan Gövde Gösterisi Mete Aslan’dan Gövde Gösterisi

1 YORUM

  1. Insanların doğal hakkı olan içme suyu ve temiz bir çevre ne yazık ki bu güne kadar İskenderun’da gerçekleşmedi. Kanal hala bir mikrop yuvası! Trafik tamamen bir facia ve hem sürücüler hem de yayalar için bir stres kaynağı. Yollar ve kaldırımlar delik deşik ve yapılan yamalar çok kalitesiz! Deniz şehri olan İskenderun ne yazık ki küsmüş gibi denizle doğru bir bağlantısı ve yüzülecek kumlu sahili yok! Şimdi pazar olarak kullanılan eski hal sahası yağmur yağdığında adeta bir çamur havuzuna dönüşüyor!

    Kısacası İskenderun şehri son 10 yılda kendi kaderine bırakılmış yönetimi çok bilinçsiz ve zayıf bir şehir!
    Yazdığım bu tür yazılar ne yazık ki bazıları tarafından İskenderun’u karalayıcı negatif yazılar olarak algılanıyor! Beğenmiyorsan buraya gelme diyen biri bile oldu! Oysaki ben İskenderun yerlisi olarak şehrini seven ve bu şehrin bir çok Avrupa şehri gibi kalkınmasını ve pozitif anlamda örnek bir şehir olmasını istediğimden çoktan yapılması gereken eksik ve yanliş şeyleri yazıp dile getiriyorum. Bunu şehrini seven her İskenderun’lunun yapması gerekir bence!

    Kim seçilirse seçilsin yapılan hizmetlerin yakından takipçisi olacağız. Sesimizi çıkartmazsak pek bir şey elde edemeyiz kanaatindeyim. Gerektiği yerde positif ve negatif düşüncelerimizi dile getirmemiz lazım.

    Halkın çoğunluk oyları ile seçilecek olan belediye başkanına şimdiden büyük ve kalıcı başarılar dilerim!

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

19 + 7 =