İskenderun Zabıtasından Etiket Ve Fiyat Denetimi

İskenderun Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerince yapılan etiket ve fiyat denetimleri ile işletmelerin haksız kazanç elde etmesinin önüne geçiliyor.
Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler kent genelinde esnafa yönelik fiyat etiketi ve gramaj denetimi yaptı. Yapılan denetimlerde ürünlerin raftaki ve kasadaki fiyatları, karşılaştırılırken etiketleri de kontrol edildi.
Döviz kurlarındaki hareketlilik bahanesiyle bazı ürünlerin fiyatlarında artış yapılmasının önüne geçmek için İskenderun Belediyesi Zabıta Müdürlüğü tarafından denetimler arttırıldı.
Ekipler kent merkezindeki işyerleri de etiket ve fiyat denetimi yaptı.
Denetimlerde rastgele seçilen bazı ürünlerin etiket fiyatları ile kasa fiyatı ve geçmiş ayların fiyatları karşılaştırıldı.
Marketlerin yanı sıra giysi mağazaları, sebze meyve satış noktaları, semt pazarları gibi yerlerde devam eden denetimlerin yanı sıra, Olumsuzluk görülen işletmelere uyarılarda bulunan zabıta ekipleri, aynı olayın devam etmesi durumunda yasal işlem yapıyor.
İskenderun Belediyesinden yapılan açıklamada, denetimlerin aralıksız devam edeceğini belirtilerek, ürünlerin satış fiyatı ve birim fiyatlarının yanı sıra birim fiyatının uygulanmaya başladığı tarih ile malın nerede üretildiğinin de kontrol edildiği kaydedildi.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here