Dumlupınar Mahallesinde mahalle sakinlerinin misafiri olan Demokrat Parti Adayı Mete Aslan, “Ankara dayatması adaylara karşı gelin İskenderun ittifakına omuz verin İskenderun kazansın” dedi.
İttifakların İskenderun’a bir şey veremeyeceğini söyleyen Mete Aslan, “Oturdukları yerde kendi siyasi geleceklerini garantiye almak için ittifak kuruyorlar. Düne kadar birbirlerine söven partiler bugün ittifak kurup oy istiyorlar. Kendi koltukları uğruna seçmenlerin doğrularını, davalarını hiçe sayıyorlar. İskenderun bu dayatmalara boyun eğmeyecek kadar gururludur. Zorlamaya dayatmaya her zaman karşı çıkan insanların yaşadığı bu memleket, zoraki ittifaklara da geçit vermez. İskenderun ittifakı derken tüm İskenderunluların aynı çatı altında olacağı ve sadece İskenderun menfaatlerinin olduğu bir ittifak planladık. İşte bu yüzden sizleri bu çatı altına davet ediyorum. Dayatma adaylarla bir yere varamazsınız. Ya bu İskenderun ittifakına oy verirsiniz İskenderun kazanır, ya da diğer ittifaklara verirsiniz ve 10 yılda İskenderunlu bu hale getirenlere yeniden fırsat verirsiniz”. 10 yıl önce yaptığım hizmetlerin üzerinde bir çivi dahi çakılmamış. Yollar hala çukur. Su hala gelmedi. O suyu büyük mücadeleler sonucu Payas’a kadar getirdim. 10 yıldır İskenderun’a getiremediler. Artırma tesisini de iki fabrika uğruna yok ettiler. 40 yıllık içme suyu ihtiyacı karşılanacaktı. İki yıl daha görevde kalsaydım içme suyu bugün musluklarınızdan akıyor olacaktı. Lütfen artık İskenderun’ zaman kaybettirmeyin. Bir an önce tahribatı onarıp yeni hizmetlere geçelim” dedi. İki adayımız daha var. Soruyorum iki mahalle sınırlarını bilir mi? Kişiliklerine sözüm yok. Değerli iki insan. Doktorluk veya demir çelik işi belediyeciliğe benzemez. Siz belediyeciliği öğrenene kadar 5 yıl biter. İskenderun 5 yıl daha kaybetmiş olur” dedi.

Mete Aslan ,”Bunlar Belediyeciliği öğrenene kadar 5 yıl biter” Mete Aslan ,”Bunlar Belediyeciliği öğrenene kadar 5 yıl biter” Mete Aslan ,”Bunlar Belediyeciliği öğrenene kadar 5 yıl biter” Mete Aslan ,”Bunlar Belediyeciliği öğrenene kadar 5 yıl biter”

1 YORUM

 1. Belediye başkanının tecrübeli olması gerekir evet buna ben de katılıyorum lakin nasıl bir tecrübe? Bu sorunun cevabi çok önemlidir. Yeni seçilecek belediye başkanları başarılı olmaları için mutlaka önceden belediye başkanlığı yapmış olmaları şart değil. Bunu böyle düşünmek doğru değil çünkü bu doğru olsaydı hep aynı belediye başkanı seçilmesi gerekirdi.

  ”Tecrübeli olmak” kavranına daha geniş bir açıdan bakmalıyız.
  Yöneticilik konusunda tercübeli olan bir kişi tecrübeli bir kadro sağlayarak ve bu kadroyu iyi yöneterek her konuda çok büyük başarılar sağlayabilir.
  Proje geliştirmekte ve hayata geçirmekte tecrübeli olan bir kişi, insanları motife etmekte başarılı olan bir kişi, kazanç sağlamakta tecrübeli olan bir kişi, iş hayatında tecrübeli ve başarılı olan bir kişi, bir şehrin ve bu şehirde yaşayan halkın eksikliklerini ve ihtiyaçlarını anlayabilen ve sorunlara çözüm getirmekte tercübeli olan bir kişi v.s. çok başarılı bir belediye başkanı olabilir.

  Kısacası, başarılı bir belediye başkanı olmak için illada önceden belediya başkanlığı yapmış olmaya gerek yok!
  Başarı elde etmek için bazı kalitelerin ve tecrübelerin olması gerekli tabi. Bir kaçını sıralamak gerekirse:
  İşbirliği yapmak, insanları ve kadrosunu yönetme ve motife etmek, hedef belirleme ve o hedefe ulaşmak için çaba göstermek, Ayırım yapmaksızın bütün halkın sevgisini kazanmak, vizyon sahibi olmak, Kişisel menfaatlerden çok toplumsal menfaatlara önem vermek, hak, hukuk ve vijdan sahibi olmak v.s.

  Bence yeni seçilecek İskenderun Belediye Başkanının profili şu olmalıdır:
  Yönetici, işbirlikçi, adil ve sosyal, iş hayatında başarılı, 35 – 60 yaş arası, insanları motife etme kabiliyetine sahip, Doğma büyüme İskenderunlu, kritiğe açık, demokratik seçilen bütün partilere saygılı, İskenderun şehrini düzen ve huzur verecek iddialı bir visyona sahip dinamik ve çalışkan bir başkan!

  Sayın Mete Aslan bey yaptığı hizmetlerle İskenderun halkının takdirini kazanmış bir şahsiyettir ve bir çok konuda tecrübeleriyle diğer adaylar gibi İskenderun’a yeni şeyler kazandırabilir.

  Seçilecek belediye başkanına şimdiden büyük ve kalıcı başarılar dilerim!

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

3 × one =