Şahutoğlu Hristiyan Cemaatiyle Buluştu

Millet İttifakı Cumhuriyet Halk Partisi İskenderun Belediye Başkan Adayı Dr. Yılmaz Şahutoğlu, Aziz Nikola Ortodoks Kilisesini ziyaret ederek cemaat mensuplarıyla bir araya geldi.
CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin ve CHP İskenderun İlçe Başkanı Yusuf Mansuroğlu’nun de katılım gösterdiği ziyarette kısa bir hoşgeldiniz konuşması yapan Kilise Vakıf Başkanı Can Teymur, yerel seçimin önemine vurgu yaparak; “Kentin ihtiyaçları, vatandaşların beklentileri var. İskenderun’un daha iyi noktalara taşınması için yerel yönetimler çok önemli. Yöneticiler feragatli çalışmalı. Dr. Yılmaz Şahutoğlu’nun bu zihniyetle görev yapacağından kuşkumuz yok. Mukaddes bir görevi üstlendi, çıktıkları bu yolda kendilerine başarılar diliyoruz” diye konuştu.

Daha sonra söz alan CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin; “Güzide insanlarsınız, sizlerin yanına geldiğim zaman kendimi utlu, huzurlu ve güvenli hissediyorum. Temele insanı koyuyoruz, insanların mutluluğu için ne gerekiyorsa onu yapacağız. Şehri birlikte yöneteceğiz. İyi ki sizinleyiz, iyi ki bizimlesiniz” dedi.

Son olarak söz alan Cumhuriyet Halk Partisi İskenderun Belediye Başkan Adayı Dr. Yılmaz Şahutoğlu; “Hatay’ımızın güzide topluluğuyla bir arada olmaktan mutluluk duyuyoruz. Hatay medeniyet şehri, barışın, kardeşliğin şehri. Dünyaya model oluşturmuş bir şehir. Bu tabloda, bu güzide topluluğumuzun çok büyük katkısı var. Kentimizdeki hoşgörü iklimini, huzur ve güven ortamının tahsisi ve devamı için gayret sarf edeceğiz. Bu şehrin ruhuna dokunacağız. Tüm hastalıklarını opere edeceğiz. 1 Nisan sabahı Kazanan İskenderun olacak” diye konuştu.
Şahutoğlu, sıcak ve samimi karşılamalarından ötürü Vakıf Başkanı Can Teymur’a, Kilise Pederi Dimitri Yıldırım’a ve tüm cemaat üyelerine şükranlarını sundu.

1 YORUM

 1. Bir çok ilden büyük olan İskenderun ilçesi şu ana kadar, bilinçli ve bilinçsiz, çok ihmal edildi!
  Bu güne kadar bu ilçeyi yöneten bütün partilerde ve belediye başkanlarında ihmalkarlık söz konusu!
  Kısa yoldan köşeyi dönmek değil, İskenderun’a gönlünü vermiş, vizyonu geniş ve hizmet anlayışı çok yüksek olan bir belediye başkanı lazım!

  Bizi yönetenlerin yaptığı faaliyetlerin takipçisi olacağız!
  Bundan sonra hiç çekinmeden hepimiz eğriye eğri ve doğruya doğru demeliyiz ve diyeceğiz.
  İyi hizmet veren belediye başkanlarını omuzumuzda taşıyacağız. Tersini yapanlardan ise hesap soracağız!

  İskenderun şehrinin çok iyi ve çok aktif bir belediye başkanına ihtiyacı var!
  Halkın bilinçli ve serbest iradesi ile seçilecek belediye başkanına şimdiden büyük ve daimi başarılar dilerim!

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here